czwartek, 6 grudnia 2012

Recenzja książki "Nowe przygody Mikołajka" - Rene Goscinny

Tytuł oryginalny: "Histoires inedites du Petit Nicolas"
Autor: Rene Goscinny & Jean-Jacques Sempe
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 637
Opis wydawcy: Mikołajek znów rozrabia!
Przedstawiamy osiemdziesiąt nowych, niepublikowanych dotąd w Polsce historyjek Goscinny'ego z mnóstwem zabawnych rysunków Sempego. I tym razem Mikołajek, choć stara się być grzeczny, ciągle wpada w kłopoty...
W gronie przyjaciół Mikołajka zawsze jest wesoło. Alcest ciągle je, Gotfryd daje kolegom swoje zabawki, żeby je do końca popsuli, a Euzebiusz lubi się bić, ale tylko z przyjaciółmi, bo jest nieśmiały.
"Nowe przygody Mikołajka" podbijają serca najmłodszych czytelników, a starszych przenoszą w czasy, kiedy sami byli mali...
Nasza opinia:
SMF: "Mikołajek" na Mikołajki. Hahah, ale jestem zabawna. :D Pewnie większość z Was kojarzy "Mikołajka". Ja przeczytałam wszystkie książeczki o nim będąc mała. Pamiętam, że bardzo mi się podobały. Mali chłopcy i ich codzienne życie. Szkoła, bijatyki z kolegami, zabawy i kary od rodziców. Krótkie historyjki, bardzo fajnie napisane, z charakterystycznymi obrazkami. Jeżeli jeszcze nie macie pomysłu na Święta dla młodszego rodzeństwa, to może niech to będą "Nowe przygody Mikołajka"? :)
Queen Dee: Ta książka jest jedną z najlepszych książek dla dzieci (10 lat)! Sama pamiętam jak byłam w niej zaczytana, mimo iż w tamtym wieku nie lubiłam czytać i byłam do tego lekko przymuszana przez szkołę i lektury. Ta książka była jedną z pierwszych książek przeczytanych z własnej woli! Bardzo dużo osób ceni te książki oraz ich autorów przez humor i żarty jakie robią bohaterowie. Uważam, że ta książka stanie się niedługo klasyką!
Ocena ogólna: Small Metal Fan - 9/10 Queen Dee - 9/10

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię Mikołajka, dzięki któremu uśmiech nie schodzi mi z twarzy, dlatego chętnie sięgnę po jego "Nowe przygody...". :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mi miło, że mój post zachęcił kogoś do lektury :) SMF

      Usuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.