piątek, 7 grudnia 2012

"My, dzieci z dworca ZOO"


Autor: Christiane F.
Wydawnictwo: Qes Agency (audiobook); Iskry (książka)
Lektor: Aleksandra Tomaś
Czas: 735 min.
Opis z Audeo.pl (skrócony): "My, dzieci z dworca ZOO" jest książką dokumentalną. W 1978 roku w Berlinie Zachodnim dwoje dziennikarzy, Kai Hermann i Horst Rieck, przeprowadziło wywiad z nastoletnią narkomanką Christiane F. (właśc. Christiane Vera Felscherinow), która wówczas występowała jako świadek w pewnym procesie. Początkowo ów wywiad miał być tylko uzupełnieniem badań tygodnika "Stern" nad sytuacją młodzieży. Jednakże z nagrania rozmów z Christiane powstała książka, która lepiej niż jakikolwiek raport opisuje środowisko młodocianych narkomanów.
Książka okazała się bestsellerem. W 1981 Uli Edel nakręcił na jej podstawie film o tym samym tytule "My, dzieci z dworca ZOO".

Nasza opinia: Szokująca historia nastoletniej narkomanki. Christiane i jej znajomi zaczęli od haszyszu. Myśleli, że się nie uzależnią. Podziwiali starych narkomanów. Gdy sami nimi zostali nie było już tak wesoło...
 "My, dzieci z dworca ZOO" to szokujący dokument o nastoletnich narkomanach. Uważam, że powinien być lekturą szkolną dla profilaktyki uzależnień. W trakcie słuchania tego audiobooka byłam zaszokowana tym, że ludzie w wieku już około 13 lat biorą narkotyki. Nie zdawałam sobie z tego sprawy. Do czego są w stanie się posunąć, też bym nigdy nie pomyślała.
 Uważam, że warto przeczytać tę książkę. Chociażby z takiego powodu, żeby właśnie zdać sobie sprawę z tego co się dzieje wokół nas. I żeby dowiedzieć się, co narkotyki mogą zrobić z człowiekiem...
 Co do samego audiobooka to lektor ma naprawdę bardzo przyjemny głos, dobrze się słucha. ;)
Ocena ogólna: Small Metal Fan - 9/10 Queen Dee - --/--


Za audiobook dziękujemy platformie internetowej Audeo!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.