niedziela, 23 grudnia 2012

Recenzja książki "Pomysł na przyjaźń" - Liz Elwes


Tytuł oryginalny: "Friends First"
Autor: Liz Elwes
Wydawnictwo: Akapit Press
Seria: Dziewczyny z klasą
Ilość stron: 180
Okładka: miękka, zagraniczna niczym się nie różni od naszej (oprócz słów oczywiście)
Opis: Dziewczyny z klasą tworzą dobrany zespół:
Carrie ma dryg do projektowania,
Rani świetnie zna się na makijażu, 
Chloe doskonale wie, co i jak się nosi.
Kiedy Carrie uświadamia sobie, jak bardzo zaniedbała przyjaciółki z powodu jakiegoś tam chłopaka, podejmuje ważną decyzję: przyjaźń przede wszystkim. 
To nie koniec postanowień. Licząc na wsparcie Chloe i Rani, Carrie ma zamiar stać się lepszym człowiekiem. Dlatego zaczyna szukać chłopaka dla zahukanej koleżanki oraz oswajać zbuntowaną dziewczynę, która w połowie roku szkolnego trafia do ich klasy. A ponadto Carrie przez cały czas stara się zwrócić na siebie uwagę najprzystojniejszego chłopaka w szkole.
Nasza opinia: "Pomysł na Przyjaźń" to typowa książka dla nastolatek. Przystojny chłopak, który 'przypadkiem' zaprasza jakąś tak dziewczynę na randkę. Książkę czytałam... Właściwie nie wiem dlaczego. Myślałam, że skończy się tak jak zawsze. Jednak nie. Bohaterowie mnie naprawdę zaskoczyli, a dziewczyny poradziły sobie jak nigdy z sytuacją. Mimo, że jestem za stara na tego typu książki, warto było ją przeczytać, choćby dla uśmiech jaki zagościł na mojej twarzy pod koniec lektury. Uważam, że jest w porządku i fajnie się ją czyta.
Ocena ogólna: Queen Dee - 8/10 Small Metal Fan - --/--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.