środa, 26 grudnia 2012

Recenzja książki "Tylko mi nie wierz" - Ally Carter


Tytuł: "Tylko mi nie wierz. Dziewczyny z Akademii Gallagher"
Tytuł oryginalny: "Cross My Heart and Hope to Spy"
Autor: Ally Carter
Wydawnictwo: Amber
Ilość Stron: 248
Osiągnięcia: 
- Bestseller "The New York Times" przez 10 tygodni
- Półtora miliona egzemplarzy sprzedanych w USA
Opis: W zeszłym semestrze Cammie Morgan namęczyła się, śledząc i zdobywając swojego chłopaka, więc teraz chciałaby mieć wreszcie spokój. Łatwo mówić, kiedy chodzi się do Akademii Gallagher, najlepszej szkoły na świecie, tyle że...  nie dla zwykłych dziewczyn. A w Akademii Gallagher dzieje się coś podejrzanego. Cammie nie byłaby sobą, gdyby nie zamierzała wytropić, co kryje się pod tajemniczym kryptonimem "Blackthorne". Tym razem gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę. A cel jest o wiele trudniejszy… i o wiele bardziej przystojny.
Nasza opinia: Książka jest drugim tomem o dziewczynach - agentkach. Jest jedną z najlepszych książek i bardzo często do niej wracam. Sama chciałabym być taką Cammie - agentką do spraw specjalnych... W końcu to fajna praca, no nie? Szpiegowanie, przekazywanie informacji, adrenalina... No po prostu bomba! :) Ja jak zwykle polecam - moja wina, że nie czytam złych książek? W każdym razie bardzo wciąga trzyma w napięciu i nigdy nie wiadomo co się wydarzy! Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, gdyż autorka napisała już pięć, a w Polsce są jedynie dwa... Mam nadzieje, że wyjdą - bo inaczej będę musiała czytać po angielsku, co z resztą nie jest dużym problemem, ale łatwiej po polsku ;)
Ocena ogólna: Queen Dee - 10/10 Small Metal Fan - --/--


Czy nie uważacie, że polska okładka ładniejsza? Do mnie nasza bardziej przemawia!

3 komentarze:

 1. Zgadzam się z tobą, że polska okładka o niebo lepsza.
  Podoba mi się fabuła i opowieść o agantkach :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)
  booksloovers13xd.blogspot.com - o książkach
  moviesloovers.blogspot.com - o filmach

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem niedawno zaczęłam czytać książki po angielsku. Szło ciężko początkowo ale teraz wszystko rozumiem, tak samo seriale https://lincoln.edu.pl/blog/seriale-science-fiction-ktore-pozwola-ci-na-poprawienie-kompetencji-jezykowych/ to bardzo dobry sposób na naukę języka.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.