piątek, 14 grudnia 2012

Recenzja książki "Anielski Tort" - Cathy Cassidy

Tytuł: Anielski Tort
Tytuł oryginalny: Angel Cake
Autor: Cathy Cassidy
Wydawnictwo: Akapit Press
Okładka: Według mnie wszystkie okładki są ładne, jednak w polskiej nie podoba mi się Dan (chłopak)
Opis: „Anielski tort” to: Nowy początek dla młodej Polki, która stara się porozumieć z rówieśnikami w kompletnie nowym dla niej środowisku. Kiedy trafia do szkoły, w której nikt jej nie rozumie, zaczyna tęsknić do letniego nieba nad Polską i do miejsca, w którym była u siebie. Słodka niespodzianka. W jej życiu pojawia się Dan – nie jest on aniołem, ale z całą pewnością ma swoją jasną stronę. Smak nieba. Kiedy świat wokół Ani zaczyna się walić, dziewczyna uświadamia sobie, że nie jest sama. Czy Dan to rzeczywiście „nic dobrego”, skoro, przebywając z nim, Ania czuje się jak w niebie?
Nasza opinia: Książka ma duże litery i przejrzysty tekst, więc łatwo się ją czyta. Zawiera ona także prawdziwych, nastoletnich bohaterów, więc mocno do czytelników przemawia. Podoba mi się to, iż napisana jest o przeprowadzce z naszego rodzinnego kraju do Anglii. Jest tutaj zawarty problem finansowy rodziców, pierwsze miłości, zauroczenie, a także przyjaźń i wrogość. Pokazuje problem zadomowienia się w nowej szkole. Ania (główna bohaterka) nazywa uczniów dzikimi zwierzętami, a także nie do końca ich rozumie z powodu dziwnego akcentu, który w Liverpoolu jest dość mocny i wyrazisty.  Według mnie książkę warto przeczytać, gdyż ma 'wartką' akcję i przedstawia realne problemy życia codziennego.
Ocena ogólna: Queen Dee - 8/10 Small Metal Fan - --/--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.