piątek, 21 grudnia 2012

Recenzja książki "Molly ucieka" - Carol Drinkwater


Tytuł oryginalny: "Molly on the run"
Autor: Carol Drinkwater
Wydawnicwo: Świat książki
Ilość stron: 157
Opis: Molly Greenfield po tym, jak dowiaduje się, że jej rodzice się rozwiedli, postanawia uciec od ojca, z którym przebywa w Gdańsku. Udaje się w samotną podróż do swej szkolnej przyjaciółki - Danieli, bo ma nadzieję, że tam odpocznie od ciągłych kłopotów i zmartwień. Nie ma pojęcia, jak bardzo się myli... Tuż po przyjeździe okazuje się, że dziadek Danieli jest prawdziwym Baronem, a jej brat ma duże kłopoty, które nie przeszkadzają Molly zakochać się w nim.
Nasza opinia: Książkę znalazłam w bibliotece. Stała, upchana pomiędzy innymi książkami. Widać było, że dawno ktoś po nią nie sięgał. W końcu, która dziewczyna oprze się sile wampirów i wilkołaków? Sięgnęłam po nią i zaczełam czytać. Może nie była 'wciągająca' ale bardzo dobrze mi się ją czytało. Dobra jakość kartki, białe strony i przejrzysta czcionka (tak wiem, że biały papier jest nie zdrowy, ale przy takim czyta się po prostu pięknie) zrobiły swoje. Treść książki przekazuje to, co jest według mnie wartościowe. Opowiada w końcu o bagnie w jakie można wdepnąć. Jak łatwo jest wejść, a jak trudno wrócić... Z początku myślałam, że to książka typu "uciekłam, zakochałam się i jak ja go koocham!" ale się myliłam. Naprawdę przemawia do czytelnika! Czujesz się jednym z bohaterów, przeżywasz treść... Polecam i według nie nie ma tu ograniczeń wiekowych, ale myślę, że nie warto dawać dzieciom do przeczytania, bo nie zrozumieją przekazu! (+12)
Ocena ogólna: Queen Dee - 8/10 Small Metal Fan - --/--

5 komentarzy:

 1. Recenzja brzmi naprawdę zachęcająco. Jeżeli trafię na tą książkę - z chęcią przeczytam.

  Zapraszam na mojego nowego bloga o książkach:
  zaczytana-dziewczyna.blogspot.com

  ps. obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ups, nie obserwuję, bo nie ma tego gadżetu. Przepraszam ;)

   Usuń
  2. Szukamy osób do pisania recenzji o filmach - chcialabys?

   Usuń
 2. Świetny blog ;) Jeżeli będziesz chciała to polecam do recenzji Cień Nocy-Andrea Cremer.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.