niedziela, 30 grudnia 2012

Recenzja książki "Ever" - Alyson Noel


Ever - Alyson NoëlTytuł: "Ever"
Tytuł oryginalny: "Ever"
Autor: Alyson Noel
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Seria: Nieśmiertelni
Nagrody:
- Publishers Weekly Bestseller, 
- USA Today Bestseller, 
- Top Choice Award – Flamingnet Reviews 
- A Borders Bestseller for teens,
- Przez 31 tygodni zajmowała 1. miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”
Opis: Pewnego koszmarnego dnia szesnastoletnia Ever Bloom traci w wypadku samochodowym najbliższą rodzinę. Od tej chwili staje się medium – słyszy myśli różnych ludzi, widzi ich aurę i dzięki przelotnemu choćby dotykowi może poznać ich przeszłość. Te nadprzyrodzone umiejętności sprawiają, że otoczenie traktuje ją jak dziwadło, więc Ever zamyka się w sobie i odgradza od świata. Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje Damena Auguste’a. Tylko on potrafi wyciszyć dudniące w jej głowie głosy i wejrzeć w jej duszę. Dzięki niemu Ever wchodzi w świat alchemii i magii, dowiadując się rzeczy, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia. Kim jest Damen? Skąd pochodzi? Jakie sekrety skrywa? Na te pytania Ever nie zna odpowiedzi. Wie jedynie, że zakochała się bez pamięci i że jej życie wkrótce zmieni się nie do poznania.
Nasza opinia: Książka mi się podoba jednak na pewno nie była najlepsza. Akcja nie jest porywająca, mniej-więcej wiadomo co się wydarzy (jest to dość przewidywalne...), już sama nazwa serii na coś wskazuje, prawda? Są nudne momenty i książka przyznam szczerze, że mi się dłużyła i można by było ją spokojnie skrócić. Mimo tego uważam, że pomysł może być i książka jest w porządku. Jestem ciekawa dalszej historii bohaterów i z chęcią sięgnę po drugą część. (Przepraszam, że się nie rozpiszę, ale ta książka jest typową książką paranormalną...)
Ocena ogólna: Queen Dee - 6/10 Small Metal Fan - --/--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.