niedziela, 30 grudnia 2012

Recenzja książki "Diamentowe Dziewczyny" - Jacqueline Wilson


Tytuł: "Diamentowe Dziewczyny"
Tytuł oryginalny: "The Diamond Girls"
Autor: Jacqueline Wilson
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 240
Okładka: miękka
Opis: Diamentowe dziewczyny - cztery, ale czterech różnych ojców. Tylko mama mieszka z nimi i spodziewa się kolejnego dziecka. Tym razem na pewno będzie to chłopiec. Pora przeprowadzić się do większego domu, przeciwko czemu zwłaszcza starsze dziewczęta się buntują. Kiedy jednak nadchodzi ten moment, okazuje się, że każda z nich ma swoje ważne życiowe sprawy, a mama właśnie niespodziewanie wcześniej zaczyna rodzić. Tylko najmłodsza jest przy mamie i poznaje jej wielki sekret.
Nasza opinia: Książka mimo, że tytuł zapowiadał ją na 'bogate dziewuchy obwieszone diamentami' jest naprawdę świetna! Ma w sobie mnóstwo humoru za co bardzo cenię autorkę (Jacqueline Wilson). Uważam, że piszę naprawdę pięknie i odzwierciedla wszelkie uczucia bohaterek przez co czujemy się jak jedna z nich! Książka opowiada typowo o życiu, jednak zawiera parę fajnych, nietypowych elementów przez co staje się dużo ciekawsza! Sama się w niej zakochałam i przeczytałam mnóstwo książek tej autorki. Myślę i szczerze mogę powiedzieć, że ta była jedną z najlepszych! Jest to chyba najbardziej młodzieżowa książka tej autorki (według mnie) i najbardziej przypadłam mi do gustu!
Ocena ogólna: Queen Dee - 9/10 Small Metal Fan - --/--

1 komentarz:

  1. Kocham tą książkę!Jak zresztą i inne książki tej pisarki.Czy mogłabym cię poprosić o więcej opisów jej książek?

    OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.