sobota, 29 grudnia 2012

Recenzja książki "Top Modelka" 1-3 - Meg Cabot

Tytuły: "Top Modelka", "Top Modelka - Nie chcę być dziewczyną z wybiegu", "Top Modelka - Ucieczka"
Tytuły oryginalne: "Airhead", "Being Nikki", "Runaway"
Autor: Meg Cabot
Osiągnięcia: Książki sprzedane w ponad 15 milionach egzemplarzy, sąsiadują na listach bestsellerów obok Harrego Pottera, 3 miejsce na liście New York Times
Wydawnictwo: Amber
Opis: Emerson na 17 lat. Uwielbia gry komputerowe i seriale na Discovery. W ogóle nie interesują ją wygląd ani chłopcy, ma jedynego przyjaciela Christophera. Jednak gdy spotyka ją dziwny wypadek wszystko się zmienia. Emerson budzi się w ciele top modelki - Nikki. Czy poradzi sobie z wyzwaniem jakim jest nowe życie?
Nasza opinia: W dzisiejszych czasach prawie każda dziewczynka marzy by być księżniczką. Prawie każda dziewczyna marzy by być modelką. W tej książce możemy ujrzeć prawdziwą stronę tego biznesu, gdzie nie ma prawdy. Jedynie kłamstwa, które otaczają ze wszystkich stron. Ta książka doskonale opisuje odczucia osoby, która nagle znajduje się w centrum mody i sławy, w której mimo wszystko trudno się połapać. Ten biznes jest trudny i podły, w żadnym wypadku miły. Emerson, znaczy Nikki... Odczuje co to znaczy prawdziwe oblicze sławy, reporterów, udawane uczucia, luksus i mnóstwo kłamstw. Czy uda jej się odnaleźć przyjaźń, miłość, szacunek? Czy odnajdzie tajemnicę, za którą stoi większość wydarzeń?
Książkę polecam każdej dziewczynie marzącej o pracy modelki!
Ocena ogólna: Queen Dee - 9/10 Small Metal Fan - --/--

Czy nie uważacie, że polska okładka jest dużo lepsza od oryginalnej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.