piątek, 28 grudnia 2012

Recenzja książki "Lekcje Miłości" - Jacqueline Wilson

Lekcje miłości - Jacqueline WilsonTytuł: "Lekcje Miłości"
Tytuł oryginalny: "Love Lessons"
Autor: Jacqueline Wilson
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 296
Okładka: miękka (baaardzo ładna :3)
Opis: Czternastolenia Prue i jej siostra Grace nie chodziły nigdy do szkoły, były uczone przez apodyktycznego i niezwykle ostrego ojca w domu przez całe swoje życie. Dobrze wiedzą, że różnią się od „normalnych” dziewczyn, ale próby dowiedzenia się, jak to jest być zwyczajną nastolatką kupującą np. zwyczajne ciuchy zamiast noszenia wdzianek szytych przez mamę, spotykają się z wściekłością ich ojca. Jednak kiedy ojciec dostaje udaru mózgu i trafia do szpitala, nie mogąc poruszyć się lub powiedzieć choćby słowa, Prue nagle odkrywa, czym jest wolność. Matka dziewczyn, nie potrafiąc poradzić sobie z chorobą męża oraz uczeniem córek, wysyła je do pobliskiej szkoły i dziewczyny po raz pierwszy doświadczają szkolnego życia. Prue nigdy nie przypuszczałaby, że będzie jej tak ciężko wpasować się w szkolne środowisko. Jedyną osobą, z którą może porozmawiać jest mody, miły i przystojny nauczyciel plastyki, Rax. Prue i Rax zaprzyjaźniają się podczas lekcji i wkrótce nauczyciel proponuje jej copiątkową opiekę nad swoimi dziećmi. Prue nie może się doczekać dziesięciominutowej przejażdżki jego samochodem do domu, kiedy mogą być tylko we dwoje. Kiedy jej zauroczenie zaczyna się rozwijać, Prue zdaje sobie sprawę, że być może Rax czuje podobnie. Ale przecież nauczyciel nie powinien… 
Nasza opinia: Uważam, że książka jest bardzo dobra. Kocham tą autorkę, jej poczucie humoru, wartości i prawdy jakie zawiera w książkach. W tej zawarła bardzo ważną sprawę jaką jest poczucie wartości i pragnienie akceptacji, a także próba nie odstawania od grupy i zaprzestania bycia oryginalnym. Nawet, jeśli pragnienie akceptacji poniesie Cię na tyle daleko, by zakochać się w nauczycielu. Chyba każdy z nas, ma chwile załamania i o takich mówi ta książka, o upadkach i wzniesieniach. Ta pozycja bardzo do mnie przemówiła i mam nadzieje, że przemówi także do ciebie!
Ocena ogólna: Queen Dee - 9/10 Small Metal Fan - --/--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.