wtorek, 4 grudnia 2012

"Gwiezdny Pył"

Tytuł: Gwiezdny Pył
Autor: Neil Gaiman
Lektor: Artur Barciś
Wydawca: Audiutus (audiobook), MAG (książka)
Długość: 390 minut
Opis: "Gwiezdny Pył" to baśń fantasy. Jest kolejną powieścią słynnego Neila Gaimana, laureata World Fantasy Award. 
Akcja toczy się w epoce wiktoriańskiej, w angielskiej miejscowości Mur. Pewnej nocy młody Tristan Thorn obiecuje swej narzeczonej gwiazdkę z nieba. Aby zdobyć prezent dla ukochanej narzeczonej musi udać się do magicznej i przerażającej krainy elfów i wróżek, z której nikt jeszcze nie powrócił. Czy uda mu się wrócić i wręczyć prezent narzeczonej? 
Opinia: Jest to jak najbardziej  pozycja dla czytelników kochających niesamowite przygody i czarny humor. Dużo się tam dzieje. Jest to pełna emocji powieść o miłości, zdradzie, mocy kobiecej urody, a także o wielu innych codziennych bądź mniej codziennych aspektach życia. Jest napisana naprawdę pięknym, polskim językiem, dlatego gdy czyta ją jeszcze mój ulubiony lektor - była najpiękniejszą muzyką dla mych uszu. Zakochałam się w opisach miejsc, postaci, rozbudowanej historii głównego bohatera Tristana. Dlaczego więc tak oceniłam książkę? Tutaj wchodziła moja osobista nie chęć do książek związanych z tą epoką.  Nie do końca odpowiadają moim upodobaniom. Jednak po audiobook chętnie sięgnęłam, gdyż z chęcią słucham bardzo dobrych książek i opowiadań, a taką właśnie jest ta pozycja. Książkę w szczególności polecam osobą które lubią czarny humor i epokę wiktoriańską, nie mniej każdy kto lubi książki fantastyczne powinien jej wysłuchać!
Ocena: Queen Dee - 8,5/10 Small Metal Fan - --/--

Dziękuję za ten audiobook platformie internetowej Audeo
WSPÓŁPRACUJEMY Z...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.