środa, 20 lutego 2013

Recenzja książki "Humanus" - Groszek Stanilewicz

Tytuł: "Humanus"
Autor: Groszek Stanilewicz
Ilustracje: Henryk
Wydawnictwo: Officyna
Ilość stron: 12
Okładka: twarda
Opis wydawcy: "Humanus" to historia zaczynająca się od powstania pewnej pracy domowej, którą Toskan, uczeń czarodzieja, oddaje przed wyznaczonym terminem. Historia wypracowania, w którym zawarte są losy Twoje, moje i tych, którzy przyjdą po nas. Jedno szkolne zadanie zabierze czytelnika w podróż, z której – jeśli będzie miał trochę szczęścia – być może wróci odmieniony.
Podwodne głębiny, zielone lasy, skalne pustkowia i długa wędrówka w towarzystwie czworonożnego starszego brata, jak samo życie, może być porywającą przygodą.
Książka adresowana jest do każdego, kto lubi baśnie i komu losy zwierząt oraz ludzi nie są obojętne. Adresowana do tych, którzy jeszcze wierzą, że jeśli tylko zechcemy słuchać, Ziemia podzieli się z nami najważniejszymi prawdami.
Nasza opinia: Jak łatwo można zawrzeć w opowiadaniu cały charakter ludzi? W tej książce w bardzo prosty, lecz zmuszający do myślenia sposób, przekazana jest prawda o tym jacy są ludzie. "Humanus" to cudowne opowiadanie w opowiadaniu. Szkoda, że takie krótkie. Gdyby to była książka która ma chociaż 60 stron byłabym zdecydowanie bardziej zadowolona, bo mam lekki niedosyt. Jest to książka gdzie więcej jest okładki niż stron. Język "pochłania", niebieska czcionka nadaje klimat, proste, minimalistyczne ilustracje bardzo mi się podobają, ogólnie szata graficzna jest bardzo ładna. Wzrusza, skłania do przemyśleń. Książka idealna na depresyjny, zimowy wieczór. Polecam właściwie wszystkim. Książka wygląda na taką dla dzieci, lecz te najmłodsze mogą nie do końca zrozumieć przekaz. "Humanus" jest trochę jak "Mały Książę". Małe dziecko zrozumie dosłownie, trochę starsza osoba znajdzie w tym głębszy sens. 
Ocena ogólna: Small Metal Fan - 8/10 Queen Dee - --/--


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Officyna!

2 komentarze:

  1. Od czasu do czasu lubię czytać opowiadania, a to wydaje się interesujące :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie bardziej lubię zbiory opowiadań, niż same suche opowiadanka. ;)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.