piątek, 22 lutego 2013

Recenzja książki "Dźwięki kolorów" - Jimmy Liao


Tytuł: "Dźwięki kolorów"
Tytuł oryginalny: "Sound of colors"
Autor: Jimmy Liao
Wydawnictwo: Officyna
Ilość stron: 128
Okładka: Miękka
Opis wydawcy: Jak to jest czuć to co widzą inni, widzieć to czego inni nie zobaczą? Jak to jest pokonując tę samą drogę być ciągle gdzie indziej? Świat nie ma granic. Jest na wyciągnięcie ręki.
Nasza opinia: Główną bohaterką jest młoda, niewidoma dziewczyna z wielką wyobraźnią i marzeniami. Chodząc po stacjach metra wyobraża sobie, że jest gdzie indziej - w miejscach pięknych, spokojnych, bez strachu i smutku. Opala się na wielorybie, fruwa z ptakami i pływa z delfinami. Dziewczyna zabiera nas w swój własny świat o jakim marzy, by się w nim znaleźć. Opowiada o takich rzeczach, których my nie zauważamy będąc osobami, które widzą świat i kolory. Sama dziewczyna obserwuje świat przez dźwięki. Dzięki nim wie gdzie się znajduje, co się dzieje. Zwraca ona uwagę na zupełnie inne aspekty niż my. Pokazuje nam, że da się myśleć inaczej...
Jej świat obrazują nam cudowne ilustracje, dzięki którym jeszcze bardziej wciągamy się w przekazywaną nam historie. Jedynym (według mnie) błędem jest to, iż tekst ma... Nie przyciągającą? Chyba tak to można nazwać... Czcionkę. Na dodatek jest ona mała. Uważam, że gdyby ją zrobić większą i ładniejszą - to książka i wydanie byłyby perfekcyjne.
Polecam ją zarówno dziecku (piękne ilustracje), młodzieży (już można coś zrozumieć), jak i dorosłej osobie (ilustracje, zrozumienie przekazu i treści). Uważam, że może ją przeczytać każdy i być zadowolony!
Ocena ogólna: Queen Dee - 9/10 Small Metal Fan - --/--


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Officyna!

1 komentarz:

  1. Brzmi naprawdę interesująco i oryginalnie, takich pozycji niewiele obecnie w księgarniach ;)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.