środa, 6 lutego 2013

Recenzja książki "Przewodnik po zjawiskach paranormalnych" - Brian Haughton

Tytuł: "Przewodnik po zjawiskach paranormalnych"
Tytuł oryginalny: "Handbook of Paranormal Powers"
Autor: Brian Haughton
Wydawnictwo: Publicat
Ilość stron: 224
Okładka: taka pomiędzy miękką a twardą. Średnio zachęca do czytania. Oryginalna i polska są takie same.
Opis wydawcy: Słyszałeś o osobach potrafiących czytać w myślach lub przewidywać przyszłość? Wierzysz w istnienie innych rzeczywistości i możliwość kontaktowania się z duchami? Wiesz, na czym polega postrzeganie pozazmysłowe?
Jeśli masz wątpliwości lub po prostu interesujesz się parapsychologią, sięgnij po tę książkę. Dzięki niej poznasz historie osób przekonanych o swoich nadprzyrodzonych umiejętnościach, m. in. medium Florence Cook czy Morgana Robertsona, który przewidział katastrofę Titanica. Dowiesz się także  w jaki sposób naukowcy starają się wyjaśnić zjawiska paranormalne. A może sam zechcesz sprawdzić, czy drzemią w tobie nadnaturalne siły?
Nasza opinia: Lewitujący stolik, przewidywanie przyszłości, widzenie aury, to wszystko umieszczamy pod jedną etykietą - zjawiska paranormalne. Czy jest to słuszne? Chyba nie do końca. To tak, jakbyśmy nie znali imienia osób z klasy, czy z pracy tyko do wszystkich zwracalibyśmy się per człowieku z pracy/szkoły. Dziwne, prawda? Jeżeli kogoś interesuje to, co się kryje za tą ogólną nazwą, powinien sięgnąć po tę książkę.
 Spodziewałam się kolejnej nudnej, napisanej naukowym językiem książki. Otóż bardzo się myliłam. "Przewodnik po zjawiskach paranormalnych" jest napisany w formie przewodnika (trafne spostrzeżenie, prawda? :D). Tutaj adekwatne jest przysłowie "Nie oceniaj książki po okładce". Okładka, dość niepozorna skrywa w sobie stylizację na stary podręcznik. Zażółcone strony, ozdobne inicjały, testy, czy posiada się daną umiejętność...  Strony są połyskliwe i miłe w dotyku, jest dużo fajnych zdjęć i obrazków, a tekst jest napisany bardzo przystępnym językiem. Szybko się czyta,  Książka jest podzielona na trzy większe części, a każda z nich dzieli się na krótkie fragmenty. Każdy rozdział jest poświęcony innemu zjawisku paranormalnemu. Znajdziemy w nim historię, zdjęcia, przykłady osób, a na końcu przykład testu, który pomoże sprawdzić, czy posiada się daną umiejętność. Swoją drogą, uważam to za bardzo dobry pomysł. Ogólnie podoba mi się realizacja tematu jakim są zjawiska paranormalne w tej książce.
 W "Przewodniku po zjawiskach paranormalnych" znajdziemy informacje o telepatii, prekognicji, bilokacji, psychometrii i wielu innych. Polecam każdemu kto interesuje się zjawiskami paranormalnymi. Bez względu na to, czy ma 12, czy 30 lat oraz czy wie dużo o takich sprawach, czy wręcz przeciwnie. Myślę, że każdy powinien być zadowolony z tej książki. 
Ocena ogólna: Small Metal Fan - 9/10 Queen Dee - --/--


Za książkę serdecznie dziękuję Grupie wydawniczej Publicat!
Dziękujemy czytelnikom bloga, to nasza 100. recenzja! :)

2 komentarze:

  1. Osobiście uwielbiam taką tematykę i książkę chętnie bym kupiła, ale nie mogłam jej znaleźć w żadnej księgarni w moim mieście. :(

    OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.