czwartek, 14 lutego 2013

Recenzja książki "Wszystko zaczyna się od myśli - Potęga Twojego umysłu"

Tytuł: "Wszystko zaczyna się od myśli"
Tytuł oryginalny: "It's the thought that counts"
Autor: Dr Davis R. Hamilton
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 220
Okładka: Miękka
Opis: Często słyszymy, że dla skuteczności leczenia poważnych chorób kluczowe znaczenie ma nastawienie pacjenta i myśli, które w tym okresie u niego dominują. Jak wyjaśnić fakt, że przy negatywnym nastawieniu i braku wiary w sukces nawet najlepsze leki się na nic nie zdają? I jakim cudem nieuleczalnie chore osoby, które się pozytywnie zapatrywały na swoje szanse wyleczenia, pokonywały nawet najcięższe choroby? Dr David R. Hamilton to niekwestionowany autorytet medyczny o wieloletnim doświadczeniu w branży farmaceutycznej, a także autor światowych bestsellerów. Przed laty zaobserwował on intrygujące zależności pomiędzy umysłem, a stanem ciała. Zafascynowały go one do tego stopnia, że zaczął zgłębiać nie tylko prace naukowców, ale i przyjrzał się uważnie działalności mistyków oraz uzdrowicieli. Efektem jego badań jest ta książka. Dowiesz się z niej w jaki sposób umysł i emocje mogą wpływać na cały organizm, a nawet na strukturę DNA. Myśli i uczucia, idee i przekonania, nadzieje i marzenia zmieniają nasze ciało, okoliczności życiowe, a nawet stan całego świata. Dr Hamilton wyjaśnia tym samym w naukowy sposób, jak to możliwe, że osoby korzystające z medytacji osiągają tak znakomite rezultaty. Autor ujawnia również lecznicze działanie myśli kierowanych do drugiego człowieka. Podaje także niezbite dowody na to, że siła miłości jest tak potężna, że może stymulować powstawanie nowych, zdrowych komórek w naszym ciele. Udało mu się też udokumentować wpływ uczuć na szybkość procesu leczenia. Czas byś skorzystał z jego odkryć. Pamiętaj: na początku była myśl!
Nasza opinia: Po tę książkę sięgnęłam z dość prostego powodu - moim zainteresowaniem na temat tych rzeczy. Bo w sumie nigdy ktoś z Was nie zastanawiał się dlaczego lekarze zachęcają do myślenia o tym co zrobimy jak już będziemy zdrowi? Żeby myśleć o dobrych rzeczach, a o tych złych - nie? Ja owszem, zastanawiałam się i pełna pytań sięgnęłam po tę pozycję.
Ciało i umysł są ze sobą  nierozerwalnie  związane. Każda twoja myśl, uczucie i intencja odbija się echem w całym twoim ciele.
Właśnie tak rozpoczyna się pierwszy rozdział 'Ciało i umysł'. W każdym rozdziale opisana jest prawda i jej uzasadnienie, pisane w sposób dostępny dla każdej osoby, przez który każdy może gładko przejść. Sięgając po tę książkę trzema mieć na uwadze to, że nie jest napisana naukowym językiem i wciąga coraz bardziej, mimo że nie jest książką 'typowo do czytania'. Jest ona bardziej poradnikiem mówiącym o tym jak bardzo ważny jest nasz sposób myślenia i patrzenia na świat. Jednak, aby ujrzeć te prawdy trzeba być na tyle dojrzałym, żeby zdawać sobie sprawę z tego co jest przekazane w tej książce, a są to same życiowe prawdy!
Ocena ogólna: Queen Dee - 9/10 Small Metal Fan - --/--

Za książkę serdecznie dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.