wtorek, 5 lutego 2013

Recenzja książki "Sny Kota Warłapa" - S.F. Said

Tytuł: "Sny Kota Warłapa"
Tytuł oryginalny: "Varjak Paw"
Autor: S.F. Said
Ilustrator: Dave McKean
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 255
Okładka: Twarda
Opis wydawcy: "- Na drogę Jalala składa się Siedem Umiejętności - szepnął Dziadek Warłap. - My znamy tylko trzy. Nazywają się Spowolnienie Czasu, Poruszający się Krąg i Chód Cienia".
Młody Warłap z arystokratycznego rodu mezopotamskich kotów błękitnych mieszka z rodziną w starym domu na wzgórzu. Nigdy nie opuszczał bezpiecznych czterech ścian. Ale teraz pojawia się obcy człowiek i przerażające czarne koty. Rodzina jest w niebezpieczeństwie. Żeby ją ocalić, Warłap musi wyjść Na Zewnątrz - w świat bestii zwanych psami, kocich gangów i czegoś o wiele bardziej groźnego. I poznać tajniki Drogi Jalala - kociej sztuki walki na śmierć i życie... 
Nasza opinia: Mimo, iż ta pozycja jest bardziej książką dla dzieci niż młodzieży czy dorosłych chciałam ją przeczytać. Czemu? Z prostego powodu. Jest to książka, po której przeczytaniu zmienia się nasz sposób postrzegania różnych rzeczy. Ta tutaj porusza temat 'rasistów' choć tutaj bardziej chodziło o dachowce/koty z rodowodem i ich szlachetność. Nie tylko to z resztą ma do przekazania. Dowiadujemy się o wartościach przyjaźni, o zaufaniu... O tym jak bardzo ważnym jest to aby kogoś nie zawieść, bo zawsze trzeba dotrzymywać słowa. Książkę przeczytałam zadziwiająco szybko (nawet jak na mnie), podobają mi się ilustracje, mimo że są dość proste... To 'Siedem Umiejętności' przekłada się także na nas, jak powinniśmy żyć, a bardzo trudno to doczytać w książce, trzeba posiadać tą umiejętność czytania między wierszami...
Polecam dla dzieci, jak i dorosłych - może i wy odnajdziecie i zrozumiecie sens niesiony w książce i mojej opinii.
Ocena ogólna: Queen Dee - 9/10 Small Metal Fan - --/--

4 komentarze:

  1. Brzmi sympatycznie : ) Uwielbiam koty^^

    OdpowiedzUsuń
  2. kocham koty ta książka jest super!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja uważam, że kociaki jako zwierzęta są wielce miłe. Tym bardziej, że ja również mam u siebie ładnego kota. Strasznie podoba mi się to co napisano w https://koty24.pl/mam-kota,ac415/jak-czesac-kota,4182 i jestem zdania, faktycznie tak jest często. W sumie koty są całkiem popularnym pupilem domowym.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.