poniedziałek, 4 lutego 2013

Recenzja książki "Coraz mniej Milczenia" - Marta Fox

Tytuł: "Coraz mniej milczenia. O dramatach dzieciństwa bez tabu."
Autor: Marta Fox
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron: 220
Opis wydawcy: Cztery autentyczne, wstrząsające historie osób mających odwagę odsłonić tajemnice swojego dramatycznego dzieciństwa, w którym były poniżane, upokarzane, maltretowane i wykorzystywane seksualnie. Rodzice i opiekunowie robili wszysko, by dziecko wyrządzone mu okrucieństwo poczytywało za dobrodziejstwo. Jak dzieci przeżywały te tragedie? Jakie są następstwa tych dramatów w ich dorosłym życiu?
Nasza opinia: Książka porusza bardzo ważny temat, a mianowicie o dramatach z dzieciństwa. Powieść dzieli się na 4 części, a każda z nich ma opowiadanie i pytania Marty Fox do osoby, która przeżyła opisane wcześniej wydarzenia. Opowiadania są pisane przez autorkę na podstawie opowieści już dorosłych ludzi o ich traumatycznym dzieciństwie. Większość z nich była wykorzystywana seksualnie, a także była bita i poniżana. Często się do tego nie przyznawali nikomu, bo nie wiedzieli że to coś złego bądź się tego wstydzili. Ale przechodząc do książki. Podoba mi się styl pisania autorki, pomysł zadawania osobom które przeżyły te historię pytań. Dużo możemy się z nich dowiedzieć. Jednak nie które mnie zaczęły 'przynudzać' gdyż część nie była dla czytelnika ważna, jeśli nie miał on ochoty dokładnie zagłębiać się w sprawę tych osób. Książka ma bardzo grube strony i białe kartki, co trochę utrudnia czytanie - jednak nie przeszkadza to za bardzo (czy tylko ja do tego przywiązuję uwagę?). Książkę polecam osobom, które są na tyle dojrzałe, żeby zrozumieć jej przekaz. Mogą być to zarówno dorośli jak i nastolatki (choć według mnie powyżej 13 roku życia co najmniej).
Ocena ogólna: Queen Dee - 8/10 Small Metal Fan - --/--


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję

4 komentarze:

 1. Jak na razie tonę głęboko w przygodówkach, czy fantasy, ale w przyszłości mam zamiar zabrać się za tego typu literaturę, po prostu jeszcze nie teraz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam obecnie w planach inną książkę Marty Fox "Cafe Plotka". Może i do tej zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja mam ochotę na jakąś inną książkę Marty Fox, w takim razie może następna będzie właśni "Cafe Plotka"? :)

   Usuń
 3. Każdy tytuł wydawnictwa Siedmioróg recenzowany na blogu http://my-books-1220.blogspot.com do nabycia w księgarni internetowej siedmioróg.pl

  P.S Dla stałych klientów rabaty do 30% Zapraszamy!

  OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.