sobota, 16 lutego 2013

Nowości w Oficynie Wydawniczej Impuls!


Chociaż OW  Impuls to wydawnictwo o profilu akademickim, to stara się, aby wszystkie publikacje były atrakcyjne nie tylko dla środowiska naukowego, ale także dla osób na co dzień z nim niezwiązanych. Wiele ich książek porusza istotne, nie zawsze dostrzegane problemy współczesnego świata.

Spośród wielu aktualnie dostępnych tytułów warto zwrócić uwagę na trzy nowe premiery OW Impuls.

Kultura jako przestrzeń edukacyjna pod redakcją Witolda Jakubowskiego to próba spojrzenia na kulturę z nieco innej perspektywy, jako na obszar oddziaływań edukacyjnych, zwłaszcza w kontekście osób dorosłych. Nowa rzeczywistość, obszary codziennej aktywności Polaków, to również nowe szanse i zagadnienia nad którymi warto się pochylić, zwłaszcza że autorzy poszczególnych artykułów sporo miejsca poświęcili wątkom krytycznym oraz badawczo otwartym, jako przyczynkom do dalszej analizy.Terapia przez kreację plastyczną w resocjalizacji recydywistów penitencjarnych autorstwa Janiny Florczykiewicz to pionierska publikacja dotycząca  wykorzystania arteterapii w pracy z osadzonymi w więzieniach. Poza częścią teoretyczną w opracowaniu znalazło się również miejsce na koncepcje badań i ich analizę, co pozwala poznać skuteczność metody. Dotychczas ten obszar zagadnień był w resocjalizacji marginalizowany – niesłusznie.Filozofia  edukacji. Kształtowanie umysłu.  Monografia stanowi rozwinięcie autorskiej idei człowieka i idei edukacji w kontekście kategorii biologicznego rozwoju człowieka i kategorii kulturowego kształtowania człowieka, gdzie biologia determinuje również rozwój mózgu, natomiast kultura warunkuje kształtowanie umysłu.

Zapraszamy do lektury! Zapraszamy na impulsoficyna.com.pl Niedługo ukaże się także długo wyczekiwana premiera książki Lecha Witkowskiego.

1 komentarz:

  1. Jak na razie nie dla mnie ;) No a słowo "filozofia" kojarzy mi się obecnie tylko z lekcjami etyki, więc... delikatnie mówiąc, nie najlepiej ;d

    OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.