czwartek, 13 września 2012

Recenzja książki"Pałac Północy" - Zafon C. R.

Tytuł oryginalny: El Palacio de la Medianoche
Autor: Carlos Ruiz Zafon
Wydawnictwo: MUZA SA
Ilość stron: 288
Opis wydawcy: Kalkuta, 1932 rok. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick's, skończył już 16 lat, więc podobnie jak jego przyjaciele będzie musiał opuścić dom dziecka i rozpocząć dorosłe życie. Tuż przed wyjazdem poznaje Sheere, swoją rówieśniczkę, i zabiera ją do Pałacu Północy na ostatnie spotkanie tajnego stowarzyszenia, które założył wraz z przyjaciółmi. Gdy dziewczyna opowiada im tragiczną historię swojej rodziny, członkowie stowarzyszenia postanawiają jej pomóc w odnalezieniu legendarnego domu, który pojawia się w opowieści. Nie wiedzą, że właśnie natrafili na trop jednej z najpotworniejszych tajemnic Kalkuty. Płonący pociąg, dworzec widmo, ognista zjawa - to tylko niektóre elementy makabrycznej łamigłówki. Coś. co miało być niecodzienną przygodą, niebawem okazuje się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem.
Nasza recenzja: Może zacznę od tego, że C.R.Zafon jest moim ulubionym autorem. W jego książkach jest jakaś magia, która nie pozwala oderwać się od lektury! "Pałac Północy" zapiera dech w piersiach, ma coś co lubię najbardziej - dreszczyk. Strachu, emocji, wszystkiego. Makabrycznej wizji płonącego pociągu, którym jadą dzieci, wrażliwsze osoby mogłyby nie znieść. Nieprzewidywany zwrot akcji na samym końcu sprawia, że zaczynasz się zastanawiać. Podsumowując: książka "Pałac Północy" jest najcudowniejszą książką dla młodzieży napisaną przez C.R.Zafona. Dlaczego? Książki "Książę Mgły", "Światła Września" i "Marina" są do siebie nawzajem bardzo podobne, a "Pałac Północy" jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jeżeli uwielbiasz książki MUSISZ to przeczytać.
Ocena ogólna: Small Metal Fan 11/10 Queen Dee - --/--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.