środa, 26 września 2012

Recenzja książki "Century - Ognisty Pierścień" - P.D.Baccalario

Tytuł oryginalny: "Century. L'Anello di Fuoco"
Autor: P.D.Baccalario
Ilustracje: Iacopo Bruno
Wydawnictwo: Olesiejuk
Ilość stron: 350
Seria: CENTURY
Okładka: twarda
Opis wydawcy: Co sto lat ludzkość zostaje poddana próbie. Co sto lat czwórka nastolatków musi podjąć wielkie wyzwanie. Właśnie upływa kolejne sto lat i nadszedł czas, aby wybrać tych, którzy sprostają zadaniu. Historia zaczyna się w Rzymie, Mieście Ognia.
Nowa fascynująca seria autora cyklu bestsellerów Ulyssesa Moore'a
29 grudnia, Rzym. W ciemnościach biegnie mężczyzna, trzymając w dłoni walizkę. Szuka czworga dzieci. Właśnie w tym momencie Elektra, Sheng, Mistral i Harvey wymykają się z hotelu, aby zwiedzać pokryte śniegiem miasto. Kilka godzin wcześniej nawet się nie znali, lecz właśnie odkryli, że łączy ich data urodzin: 29 lutego. Mężczyzna, widząc dzieci, nie ma wątpliwości. To właśnie ich szuka. Powierza Elektrze cenną paczkę i ucieka. W środku dzieci znajdują dziwną drewnianą mapę... To początek wyzwania.
Nasza opinia: Jednego dnia, spotyka się czworo dzieci, z różnych miejsc świata. Łączy ich jedno: data urodzenia. Zbieg okoliczności? Czwórka przyjaciół przez 4 tomy (każdy tom dzieje się w innym miejscu świata) ma różne przygody. Poszukuje wskazówek i próbuje rozwiązywać tajemnice. Książkę super się czyta można rozwiązywać razem z bohaterami zagadki, dzięki poszlakom w środku książki. Baaaardzo wciągająca powieść młodzieżowa mojego ulubionego autora czasu gdy miałam 7-12 lat. Do czytania CENTURY najlepszy wiek to jakieś 9-12 lat. Polecam tę książkę. :)
Ocena ogólna: Small Metal Fan - 10/10 Queen Dee - --/--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.