piątek, 14 września 2012

Recenzja książki "Dziewczyny z Hex Hall" - Rachel Hawkins

Dziewczyny z Hex Hall - Rachel HawkinsAutor: Rachel Hawkins
Wydawnictwo: Otwarte
Okładka: miękka
Seria: Dziewczyny z Hex Hall
Opis wydawcy:  Sophie Mercer ma szesnaście lat i jest czarownicą. Ostatnio trochę za bardzo czarowała na studniówce. Za karę trafia do poprawczaka dla wiedźm, wampirów i elfów. Szybko dowiaduje się, że niedawno doszło tam do tajemniczego zabójstwa, w które mogą być zamieszane najmroczniejsze siły...
Życie "nowej" nie jest usłane różami także z innych powodów. Najprzystojniejszy chłopak w szkole jest już zajęty. A jego dziewczyna, choć śliczna i słodka, potrafi zaleźć za skórę jak mało kto.
Zaczynają się prawdziwe kłopoty.
To dopiero początek niesamowitej opowieści o świecie magii, tajemnic i... pierwszych pocałunków.
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne - do Hex Hall... Wybór należy do ciebie.
Nasza opinia: Książka ma dużo zwrotów akcji, ciekawych zmian i coraz to innego patrzenia na bohaterów, gdzie nawet z pozoru najmilszy może stać się potworem z koszmarów a najsłodsza kruszynka - najmroczniejszym stworem z naszej wyobraźni. Bo jak się czujesz gdy twoja koleżanka która tak słabo lubiłaś umiera będąc na ciebie zła  Co czujesz gdy jej duch podróżuje za tobą? Ważne żeby w ważnej chwili Ci pomógł. Dziewczyna wraz z koleżanka i Cal'em jedzie do swojego taty którego dawno nie widziała. Dowie się rzeczy o której lepiej by było żeby nie wiedziała. Nadal będzie ciągnęła zauroczenie za jakie nie tylko ona odczuje jego konsekwencje. Książka bardzo dobrze się czyta, wciąga strasznie - po prostu nie można się oderwać! Sama przeczytałam ją w 2 godziny bądź 1,5...  Gdy zobaczyłam ją w sklepie... Po prostu nie mogłam po nią nie sięgnąć! Książka nie dość że z mojego gatunku to jeszcze tak świetnie napisana... Tego jeszcze nie było!
Ocena ogólna: Queen Dee - 10/10 Small Metal Fan - --/--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.