sobota, 29 września 2012

Recenzja książki "Magiczna Trzynastka" - Ingrid Law

Autor: Ingrid Law
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie 
Okładka: miękka

Opis wydawcy: Rodzina Beaumontów na pozór jest dość zwyczajna, lecz wystarczy przyjrzeć się jej bliżej, by zauważyć, że towarzyszy jej niezwykła aura. Każdy z Beaumontów posiada pewną niezwykłą umiejętność, iskierkę, która ujawnia się w dniu jego trzynastych urodzin. Dziewczynka nazywana przez wszystkich Miś wkrótce skończy 13 lat. Jaką niespodziankę szykuje dla niej los? Sęk w tym, że iskierka, póki się nie ujawni, jest tajemnicą także dla osoby, której dotyczy. A chwila, w której daje o sobie znać, bywa szokująca i bolesna.
Nasza opinia: Książkę polecam dla osób w wieku 9-13 lat. Ja przez nią przebrnełam, ale w nie których chwilach przyznam że musiałam się przymuszać. Pomysł na książkę fajny, ale w nie których momentach lekko przynudza. Mimo wszystko akcja fajna, sama treść się podoba. Na dodatek raszem z główną bohaterką ruszamy w szaloną podróż różowym busem by zobaczyć jej tatę, który po karambolu na autostradzie jest w stanie śpiączki. Dowiadujemy się jaką Miśka ma iskierkę, a jest ona absolutnie cudowna. Sama chciała bym taką mieć.
Ocena ogólna: Queen Dee - 7/10 Small Metal Fan - --/--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.