wtorek, 12 marca 2013

Recenzja książki "Przewodnik małego turysty" - Marcin Przewoźniak


Tytuł: "Przewodnik małego turysty. Wesoły autobus, czyli podróże po Polsce"
Autor: Marcin Przewoźniak
Ilustracje: Olga i Janusz Banaszczak
Wydawnictwo: Papilon
Ilość stron: 176
Okładka: miękka, ale w miarę sztywna. Pasuje do tematu i myślę, że zachęci dzieciaki do zajrzenia do książki, choć mogłaby być trochę bardziej kolorowa.
Opis wydawcy: Wesoły autobus już grzeje silnik. Spakowany? zdecydowany? Gotowy, by zostać prawdziwym turystą? Tyle miejsc czeka na odkrycie. Tyle tajemnic, legend, duchów, przygód, skarbów i innych atrakcji ukryło się gdzieś na mapie. Pora je wytropić. Podróż za chwilę się zacznie. Proszę wsiadać, drzwi zamykać! 
Nasza opinia: "Przewodnik małego turysty" to książka, w której i dzieci i rodzice znajdą coś dla siebie. Zawiera ważne wskazówki dla rodziców i ciekawe pomysły na wyjazd zilustrowane kolorowymi ilustracjami, które spodobają się dzieciom.
 Miejsca są podzielone tematycznie np. "Na tropie smoków", czy "Najpiękniejsze rynki". Ważniejsze rzeczy dotyczące zwiedzanych miejsc, czy informacje co warto zabrać są wyróżnione ramkami, lub za pomocą ikon. Możemy również znaleźć co ciekawego znajduje się niedaleko oraz co się dzieje w danym miejscu (np. turnieje rycerskie, festyny). Warto zwrócić również uwagę na to, że w przewodniku są informacje takie jak to, że nie można wejść z psem, że jest dobry punkt obserwacyjny, lub dobre miejsce na biwak. W książce są również adresy zabytków, telefony oraz adresy stron internetowych. Jest pełno ważnych informacji, wszystko jest dopracowane. Miejsca warte zobaczenia są w całej Polsce i chociaż w części tych wymienionych w książce, to o niektórych pierwszy raz czytałam i bardzo mnie zainteresowały.
  Myślę, że ten przewodnik to strzał w dziesiątkę dla rodziców, którzy nie wiedzą, gdzie zabrać pociechy w wakacje, ferie, czy długi weekend. "Przewodnik małego turysty" spodoba się całej rodzinie. Pomoże zdecydować gdzie wyjechać (może tym razem dzieci zadecydują?), da ważne wskazówki i umili długie podróże.
Ocena ogólna: Small Metal Fan - 10/10 Queen Dee - --/--Za książkę dziękuję Wydawnictwu Papilon!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.