czwartek, 7 marca 2013

Recenzja książki "Elmer" - David McKee


Tytuł: "Elmer - Wielka księga przygód"
Autor: David McKee
Wydawnictwo: Papilon
Okładka: Twarda, przedstawia głównego bohatera - Elmera
Opis: Elmer - słoń w kratkę - to ulubieniec przedszkolaków na całym świecie!
Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, buduje poczucie własnej wartości, uczy się tolerancji i otwartości oraz przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. W zbiorze aż 4 nowe przygody!
Nasza opinia: W książeczce poznajemy słonika Elmera, który ma różne przygody. Szuka swojego kuzyna, szuka zagubionego misia,  spotyka się z dziadkiem Eldo, a także podziwia tęczę. Aby dzieci mogły to sobie lepiej zobrazować każdą stronę zdobią ładne ilustracje, a duża czcionka ułatwia czytanie, więc potem może ona się stać jedną z pierwszych przeczytanych książek przez naszą pociechę. Elmer ma różne przygody i zawsze chętnie pomaga innym. Jego charakterystyczne cechy to nigdy nie znikający z pyszczka uśmiech, a także miłe odnoszenie się do swoich bliskich i znajomych. Jeśli chodzi o ilustracje to składa się z nich cała ta książeczka. Zajmują całe miejsce na dużych stronicach tej powieści dla dzieci i są typowo dziecięce i z pewnością każde dziecko będzie nimi zachwycone! Sam słonik Elmer wywarł na mnie dobre wrażenie swoim optymizmem i ciekawymi (jak dla malutkiego dziecka) przygodami. Także podzielam to, że jest on zwierzęciem tak jak wszyscy bohaterowie tej książki, a nie są to ludzie. Akcja dzieje się w dżungli, a na każdym obrazku ukazani są jego przyjaciele. Małpki, żyrafy, hipopotamy, słonie, tygrysy... Uważam, że każde dziecko polubi historię tego słonia w kolorową kratkę, a także że wiele podświadomie się od niego nauczy. Także będzie miało niespodziankę, bo na ostatniej stronie jest kolorowanka! Teraz także ono będzie mogło stworzyć własną wersję słonia!
Ocena ogólna: Queen Dee - 9/10

Za książkę dziękuję
wydawnictwu Papilon

2 komentarze:

  1. Chyba byłam dziwnym dzieckiem, bo zwierzątek we wzorki i kolorki nigdy nie lubiłam xD

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe, ciekawe. Na pewno chętnie poczytałabym tą książkę mojej młodszej siostrze. ;)
    Dodaję do obserwowanych i liczę na wiecej takich ciekawych recenzji. ;)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.