wtorek, 12 marca 2013

Recenzja opowiadania "Mój bohater" - Jakub Ćwiek

Tytuł: "Mój bohater A.K.A. Spellbound"
Autor: Jakub Ćwiek
Ilustracje: Samuel Ćwiek
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Ilość stron: 12
O opowiadaniu słów kilka: Opowiadanie wprowadza w klimat najnowszej książki zatytułowanej "Dreszcz", która będzie miała swoją premierę 20 marca 2013. Publikację zilustrował siedmioletni syn Jakuba Ćwieka – Samuel. Opowiadanie można bezpłatnie pobrać z:
-Xiegarnia.pl
-Konstrukcja kultury
-Po prostu książki
-Szortal.com
-Upadli.pl

Nasza opinia:
 Ośmioletni chłopiec pisze wypracowanie o tym, kto jest jego bohaterem i jak bierze z niego przykład. Opowiada w nim pewną sytuację. Od pisania odrywa go momentami to, co się dzieje w domu.
  Opowiadanie jest krótkie, bo to niecałe 8 stron tekstu, a wciąga tak, że nie można na chwilkę przerwać. Pewnie jeszcze do niego wrócę. Bardzo podoba mi się taka forma, że dziecko pisze wypracowanie, a jednocześnie ukazane jest to co się w tym momencie dzieje w jego mieszkaniu. Nie ma w nim trudnego języka i może jest niezbyt ładny, ale to nadaje prawdziwości temu, że mógłby to napisać ośmioletni chłopiec. Ilustracje zrobione przez Samuela Ćwieka też pasują do tego opowiadania.
 To była pierwsza publikacja Jakuba Ćwieka, którą przeczytałam. Zainteresował mnie już jakiś czas temu, ale jeszcze nie miałam okazji zapoznać się z jego twórczością. Oczekiwałam wysokiego standardu i taki otrzymałam. Naprawdę, jak dla mnie bardzo wysoki poziom. Teraz wiem, że na pewno sięgnę po jego książki. Pewnie w pierwszej kolejności wezmę się za "Dreszcz", albo "Chłopców". I to sprawiło, że jeszcze bardziej przekonałam się do polskiej literatury. Dziękuję z całego serca autorowi. Polecam to opowiadanie każdemu. Nie jest długie, ale za to głębokie i wzruszające. Po prostu cudowne.
Ocena ogólna: Small Metal Fan - 10/10 Queen Dee - --/--

5 komentarzy:

 1. Ćwiek pisze mocno. Nie każdemu się podoba, ale nie zmienia to faktu, że obecnie jest jednym z najlepszych polskich autorów. Mnie zaskoczyło i poruszyło to opowiadanie. Mimo, że jest całkowicie w Ćwiekowym stylu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po raz pierwszy czytałam coś Ćwieka i naprawdę byłam bardzo miło zaskoczona :) /SMF

   Usuń
  2. "Kłamca" jest bardzo fajny, warto przeczytać, jeśli dopiero zaczyna się przygodę z Ćwiekiem. Wymieszanie mitologii i popkultury wyszło mu świetnie :)

   Usuń
 2. Chciałabym przeczytać jakąś książkę Ćwieka, ale niekoniecznie tę. Myślę, że język tekstu, by mnie zirytował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To akurat jest krótkie opowiadanie, więc nawet gdybyś była zirytowana to nie za długo ;) /SMF

   Usuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.