niedziela, 3 marca 2013

Recenzja książki "7 zasad sukcesu według mistrza Chuang Yao"

7 ZASAD SUKCESU WEDŁUG MISTRZA CHUANG YAO
Tytuł: "7 zasad sukcesu według mistrza Chuang Yao"
Autor: Maciej Stawicki
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 144
Okładka: miękka
Opis wydawcy: Każdy z nas jest indywidualnością. Powinniśmy to w sobie doceniać i starać się rozwijać nasze mocne strony, które zapewnią nam poczucie spełnienia i samorealizacji. Takie działanie doprowadzi nas do pełni szczęścia i dobrobytu. 
Książka składa się z 7 nauk-przypowieści, które tworzą jedną kompletną opowieść/całość opisującą zasady osiągania sukcesu. Przenosząc się w odległe Chiny możemy poznać te tajemnice bezpośrednio od Mistrza Chuang Yao. Wcielając się w rolę jego ucznia, wyruszymy z nim w podróż i poprzez różne doświadczenia odkryjemy drogę do sukcesu. Dzięki determinacji bohatera przekonamy się, że warto skrupulatnie zmierzać w obranym kierunku, by osiągnąć zamierzony cel. Teraz i Ty możesz skorzystać z dorobku wiedzy gromadzonej i strzeżonej od setek lat przez chińskich Mistrzów. 
Przedstawiona w książce wiedza wznieci w każdym z nas chęć do działania w zgodzie z własnym sercem. Tylko szczere pragnienie pozwoli dotrzeć tam, gdzie zmierzaliśmy. Gdy podejdziemy do realizacji naszych marzeń z pełną wiarą zdobędziemy wszystko to, na czym nam tak bardzo zależy. Cokolwiek byśmy nie robili, zawsze osiągniemy sukces. 
Odkryj Mistrzowski sposób na lepsze życie.
Nasza opinia: Chyba każdy z nas chciałby wiedzieć jak podążać do celu, by go zdobyć. By mieć jak największe szanse na jego zdobycie. Bo aby coś osiągnąć trzeba mieć plan, a bez niego nic nam nie wyjdzie. Więc każdy zadaje sobie pytanie skąd go wziąć? Odpowiedź jest prosta. Planu nie da się skądś wziąć. Trzeba go samemu poukładać, zrobić. Wymierzyć zasady i napisać reguły. Bo skopiowanie nic nam nie da. On musi być nasz, przygotowany jedynie dla naszej osoby. Ale coś może nam w jego stworzeniu pomoc. Są to wskazówki przekazywane przez innych ludzi. Siedem takich jest właśnie w tej książce!
   Książka ma mały wymiar, wręcz kieszonkowy, także to 150 stron gdzieś przepada i książka wydaje się być bardzo cienka. Papier jest bardzo jasny, ale nie biały i bardzo dobrze się na niego patrzy, oczy się nie męczą. Czcionka jest dość cienka i mała, ale nie utrudnia to w żaden sposób zapoznania się z przekazywaną przez autora treścią. Bardzo ładne wydanie!
   W trakcie czytania poznajemy historię  autora i tego jak on przeżywał spotkanie ze swoim mistrzem. Pisze on w prosty sposób, który lekko i przyjaźnie przemawia do czytelnika. Także w bardzo delikatny sposób przekazuje nam wiedzę, którą zdobył od swojego mistrza w Chinach i opowiada o niej w opowiadaniach - nie sztywno jak pokazywane są np. zasady matematyczne. Wydawać by się mogło, że niektóre rzeczy trzeba opowiadać w sposób sztywny, ale jak widać nie jest to prawdą. Autor wprowadza nas w jego teorię dążenia do celu w tak lekki sposób, że jego przekonania wnikają do nas nawet podświadomie. Uważam, że ta książka jest warta uwagi każdej duszy, która nie wie jak dotrzeć do celu!

Ocena ogólna: Queen Dee - 10/10 Small Metal Fan - --/--

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii

3 komentarze:

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.