piątek, 29 marca 2013

Liebster Award - odpowiedzi nr.3

Już po raz trzeci zostałyśmy nominowane do Liebster Award. :) Tym razem przez StrawCherry z bloga Okiem Czytelnika.

1. Jaki jest Twój ulubiony kolor i z czym on Ci się kojarzy?
SMF: Zielony - wiosna, lato, wakacje, las i niebieski - morze, ogólnie woda, niebo, wakacje.
QD: Nie mam ulubionego koloru, jednak najbardziej lubię ich pastelowe odcienie, wydają mi się one wtedy stonowane i lekkie!

2. Jakie są wady i zalety prowadzenia bloga?
SMF: Wady, no to jednak jest pewien obowiązek, czasem pod presją czasu trzeba przeczytać jakąś książkę, no i bywa tak, że sprzeczamy się trochę z Queen Dee. Zalety? Zajęcie na wolne chwile, kontakt z innymi bloggerami, egzemplarze recenzenckie, to, że można wyrazić swoją opinię...

QD: Wadą jest z pewnością pewna czasochłonność w prowadzeniu bloga, presja czasu... Zalety? To wszystko inne! Pasja, nowe osoby, dawanie komuś czegoś od siebie... Po prostu wszystko! 
3. Jakie wyobrażasz sobie siebie za 10 lat?
SMF: Za 10 lat? Hmm.. Na pewno wyjadę z miasta, a może nawet z kraju, będę podróżować. Będę nadal grała na gitarze, no i będę miała dużo znajomych, przyjaciół i chłopaka. Już wiem! Sławna, szczęśliwa gitarzystka w apartamencie w Nowym Jorku! ^^
QD: O mamusiu... Trudne pytanie, bo choć od dziecka myślę o przyszłości, to nigdy tak na serio. Myślę, że chciałabym robić coś w związku ze zwierzętami ;)

4. Co lubisz w czytaniu książek?
SMF: To, że mogę oderwać się od szarej, nudnej, miejskiej rzeczywistości i znaleźć się w zupełnie innym świecie.

QD: Poznanie historii innej osoby, odczuwanie tego co ona... Możliwość wyobrażenia sobie jej, bez podsuwanego nam gotowego obrazu. Przeniesienie się w magiczny świat innego życia!
5. Czym dla Ciebie jest przyjaźń?
SMF: Przyjaźń to trwała więź między ludźmi. Znają się od dłuższego czasu, często rozmawiają, mogą powiedzieć sobie o wszystkim, a najważniejsze jest to, że mają do siebie zaufanie i mogą na siebie liczyć. Mam dużo znajomych, ale tylko 2 osoby mogę z czystym sumieniem nazwać przyjaciółmi.
QD: No cóż, z pewnością jest to osoba na której mogę polegać i liczyć na jej pomoc, w razie gdybym jej potrzebowała. Posiadanie prawdziwej przyjaciółki jest naprawdę trudne...

6. Jaką cechę w ludziach cenisz sobie najbardziej?
SMF: Szczerość i lojalność.
QD: Lojalność oraz humor. 

7. Jakiej cechy w ludziach nie lubisz najbardziej?
SMF: Nieszczerości i tego, że wierzą stereotypom.
QD: Obgadywania drugiej osoby za plecami, plotkarstwa.

8. Wymień trzy ulubione bajki z dzieciństwa.
SMF: O matulu! Tylko trzy? :D "Niedźwiedź w dużym niebieskim domu", "Arystokraci", "Alicja w Krainie Czarów"...
QD: "101 dalmatyńczyków", "Smerfy", "Clifford, duży czerwony pies" - generalnie ze SMF lubiłyśmy zupełnie co innego!

9. Jaki przedmiot szkolny lubisz najbardziej?
SMF: Ojejku, w sumie trudne pytanie... Chyba polski i chemię :)

QD: Polski, WF, Fizyka.10. Gdzie chciałbyś/chciałabyś pojechać najbardziej?
SMF: Wszędzie :D Ale chyba najbardziej do Kenii, Chile, Tajlandii i USA
QD: USA

11. Lubisz takie blogowe zabawy?
SMF: Tak, bo uwielbiam odpowiadać na pytania ^^
QD: Zależy od zadania.

12 komentarzy:

 1. ciekawe odpowiedzi. widać, że nie różnicie się za bardzo.. no, może poza pytaniem 8 ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnimy się pod wieloma względami, ale spędzając z kimś tyle czasu od urodzenia ciężko być jak ogień i woda ;) /SMF

   Usuń
 2. Ciekawe odpowiedzi i gratuluję nominacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe odpowiedzi, dużo się można dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. QD - w pytaniu 5 powiedziałaś "Posiadanie prawdziwej PRZYJACIÓŁKI jest naprawdę trudne..." czy to oznacza, że nie wierzysz w przyjaźń damsko-męską, która tak często opisywana jest w książkach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, nie wierzę w przyjaźń damsko-męską. Natury nie złamiemy... Jeśli więc się z kimś przyjaźnimy, to któraś ze strony jest zauroczona i tyle ;) Takie moje zdanie, wszystkie moje przyjaźnie z płcią przeciwną się kończyły informacją, że już ma dość przyjaźni i liczy na coś więcej... / QD

   Usuń
  2. Pragnę zauważyć, że nawet w książkach często coś takiego się przejawia :D

   Usuń
  3. Hmm, mnie akurat najlepiej przyjaźni się z dziewczynami (jestem chłopakiem) i raczej nie każdej wyznaje miłość. Może to kwestia ludzi jakich spotykamy, ale moim zdaniem przyjaźń d-m jest nawet trwalsza niż d-d albo m-m.

   Owszem, ale jakoś zawsze w książkach rozumiem chłopaka bo ta jego przyjaciółka jest tak idealna, że nie sposób się nie zakochać. I oczywiście, nie mówię, że Ty nie jesteś idealna ;)

   Usuń
  4. Cóż, rzeczywiście to kwestia osób, które spotkaliśmy na swojej drodze. Jednak biorąc pod uwagę już sam fakt, że z SMF przyjaźnimy się od urodzenia, a moja najdłuższa PRZYJAŹŃ d-m, zanim chłopak przyznał się do zauroczenia trwała... Pół roku? Chyba nawet nie. Na dodatek nie powiecie tego prost! Przecież miło mi jest bardzo gdy dowiaduje się od koleżanki, kolegi, kolegi mojego przyjaciela, który wspomniał koledze, który jest zaznajomiony z tym kolegą o tym że tak jest. Po za tym jest takie przysłowie, które zapewne drogi kolego znasz "Przyjaźnili się, jednak potem jedno z nich się zakochało". Ups i już po wszystkim.

   Co do książek, to na prawdę uważasz że ideały są idealne? Głupio brzmi, ale prawda jest ukryta.

   Tutaj przepraszam, że Cię zgaszę i dzięki za 'komplement' jednak chyba nikt nie jest idealny? ;)

   Usuń
 5. Hmm, chyba jestem najbardziej szczerym przedstawicielem swojego gatunku w takim razie, bo nie mam żadnych oporów w mówieniu dziewczynom takich rzeczy jeśli to prawda :)

  Może źle to ująłem bo jak sama napisałaś - ideałów nie ma. Miałem na myśli przedstawienie bohaterki w taki sposób aby większość czytelników uznała ją za dziewczynę najbliższą tej z marzeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, w takim razie mów im prawdę - to się ceni, nawet jeśli dziewczyna nie jest zainteresowana.

   Cóż, podobno z każdy z was kreuje swój ideał, być może w książkach też tak jest i dana bohaterka go spełnia ;P Jednak czy od razu się wtedy zakochujemy? Jeśli Ci się ktoś podoba to nie znaczy, że jesteś w kimś zakochany. Jeśli kogoś pożądasz to nie zazwyczaj jest to miłość, przynajmniej taka jest opinia ^^

   Usuń
  2. Łoo.. jaka dyskusja :D Ja tam wierzę w przyjaźń damsko-męską :) Mój przyjaciel jest facetem i jakoś od 3 lat ta przyjaźń trwa :) /SMF

   Usuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.