środa, 23 stycznia 2013

Recenzja książki "Dziś 13, jutro 30" - Christa Roberts


Tytuł: "Dziś 13, jutro 30"
Tytuł oryginalny: "13 going on 30"
Autor: Chrisa Roberts
Wydawnictwo: Amber
Informacje dodatkowe: Książka napisana na podstawie scenariusza filmowego, którego autorami są: Cathy Juspa & Josh Goldsmith i Niels Mueller
Ilość stron: 95
Okładka: Miękka 
Opis wydawcy: Trzynastka. Nareszcie spełni się marzenie Jenny - impreza, na której będzie cała szkolna elita, najfajniejsze dziewczyny i najprzystojniejsi chłopcy. To nic, że zgodzili się przyjść tylko dlatego, że obiecała napisać za nich referat. Upragnieni goście zjawiają się, ale zabawa jakoś nie może się rozkręcić. A jeszcze ta kompromitacja! Jedyne wówczas pragnienie to być dorosłą. Ale marzenia czasem się spełniają. Na drugi dzień Jenna budzi się... jako piękna trzydziestolatka. Ale to dopiero początek kłopotów.
Nasza opinia: Queen Dee: Książka jest bardzo krótka, nie wiem, czy nie jedna z pięciu najkrótszych jakie czytałam. Taka 'broszurka'. Książkę sprawnie i szybko się czyta. Ma także odpowiednią dla oka wielkość czcionki i dobre odstępy, co jeszcze bardziej usprawnia czytanie. Mimo wszystko -  i z stąd słaba ocena - nie wciągnęła mnie jej treść. Sam pomysł jest bardzo fajny i godny polecenia, jednak jego wykonanie już nie koniecznie. Książkę mogę polecić 12/13 latkom, które przechodzą ten wiek i lekki 'bunt'. Można ją przeczytać ze względu na sam pomysł, ale nie powinno się zbyt dużo oczekiwać. 
Ocena ogólna: Queen Dee - 6/10 Small Metal Fan - 5/10

2 komentarze:

  1. O kurcze, oglądałam ten film z dziesięć lat temu i pamiętam, że strasznie mi się podobał. Wyobrażałam sobie wtedy, że będę miała szafę jak główna bohaterka :P Nie miałam okazji czytać książki, ale sama nie wiem czy bym chciała, chyba wyrosłam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałam film o takim tytule. Bardzo mi się podobał. Wygląda na to, że ksiązka stała się inspiracją do nakręcenia filmu.

    Pozdrawiam,
    Marie Bell

    OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.