wtorek, 15 stycznia 2013

Recenzja książki "Bogini Oceanu" - P.C. Cast

Tytuł: "Bogini Oceanu"
Tytuł oryginalny: "Goddess of the Sea"
Autor: P.C. Cast
Wydawnictwo: Książnica
Ilość stron: 407
Nasza opinia i opis:
   Od pierwszych stron autorka bestsellerowej serii "Dom Nocy" rzuca nas w wir magii i mitologi. Od pierwszych stron czaruje nas także barwna postać Christine Candy (dla przyjaciół CC). Jako singielka i kobieta z bezbarwnym życiem w dniu 25 urodzin wypowiada życzenie, które ma odmienić jej życie... Nie spodziewa się jednak, że wypowiedzenie życzenia po urodzinach zakrapianych alkoholem przyniesie taki skutek. Gdy samolot którym podróżuje spada do oceanu, woda zaczyna ją wciągać. Nagle widzi piękną istotę. Syrenę.
" - Czy pragniesz żyć bez względu na cenę? - Słowa te rozległy się wyraźnie w umyśle CC. Wiedziała, że muszą pochodzić od syreny, ale jej zmysłowe usta się nie poruszyły." 
Razem odbywają zmysłowy taniec, wymianę zmysłów. Candy budzi się w jaskini wodnej, jej dusza weszła w ciało mitycznej syreny Undine.
"Kurna jego mać!... Jestem rybą!" 
Jednak szybko dowiaduje się czemu piękna istota zamieniła się z nią ciałem. Jej matka, bogini Gaja, zrozumiawszy problem pozwala jej przybrać ludzką postać. Christine jednak tęskni za lądem... A także za seksownym trytonem, który pomógł jej dostać się na brzeg...
   Każdy z miłośników serii "Dom Nocy", wielbiciel romansów, paranormalnych książek czy motywu mitologicznego powinien sięgnąć po tę zmysłową powieść, napisaną z humorem. Jest to pozycja, która wciąga od pierwszej strony i nie odpuszcza aż do końca, przy którym czujemy  niedosyt. Mimo, że jest napisana lekkim piórem, nie polecam aby wybierać ją jako lekką książkę na zwykły wieczór. Idealny moment aby ją przeczytać, to jakaś magiczna chwila, zapalone świeczki i specjalny nastrój. Dopiero wtedy idealnie przeżyjemy jej treść, dokładnie zrozumiemy przekaz. Uważam, że ta książka wciągnie każdego czytelnika, jaki po nią sięgnie. Nie mogę się doczekać kolejnej książki z tej serii pt. "Bogini Światła" oraz "Bogini Róży" - oby były tak dobre jak ta!
Ocena ogólna: Queen Dee - 10/10 Small Metal Fan - --/--

2 komentarze:

 1. Świetna notka ! :D
  Obserwuję, liczę na to samo.
  Zapraszam do siebie!
  http://recenzjex3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. witaj, dodałam twoją recenzję na swoim blogu: http://cykl-dom-nocy.blogspot.com/2013/01/recenzja-ksiazki-bogini-oceanu-pc-cast.html, oczywiście podając autora i źródło, jeśli masz coś przeciwko napisz od razu usunę, pozdrawiam, gosia

  OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.