środa, 2 stycznia 2013

Recenzja książki "Kleptomanka" - Jenny Pollack


Kleptomanka - Jenny Pollack
Tytuł: "Kleptomanka"
Tytuł oryginalny: "Klepto"
Autor: Jenny Pollack
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość stron: 288
Okładka: miękka
Opis: Julie Braverman jest najfajniejszą osobą, jaką Julie Prodsky spotkała. Może wracać do domu o dowolnej porze, wie wszystko o chłopakach i nosi ciuchy, za które ich niejedna rówieśniczka dałaby się zabić. Otwiera przed przyjaciółką nieznany dotąd świat flirtu, wolności i mody.
Kiedy okazuje się, że imponująca kolekcja ubrań dziewczyny to wynik kradzieży w sklepach, Julie P. jest pod wrażeniem. Wkrótce sama stanie się właścicielką tak zdobytych strojów. Zyska też nowego chłopaka. Wszystko dzięki Julie B.
Dziewczynę dopadają jednak wyrzuty sumienia. Czy przyjaźń dwóch Julie dobiegnie końca, jeśli jedna z nich przestanie kraść?
Nasza opinia: Uważam, że książka jest dobrze napisana i ma dość wartką akcję (choć jest jeden rozdział, którego można się by było pozbyć). Książka porusza normalne przypadki z dzisiejszego świata. Jednak dziewczyny kradną ubrania w sklepach znanych, ale nie ma tam bramek magnetycznych (te co stoją przy wejściu do sklepu) okazuje się to gdy w książce jest sylwester i dziewczyny życzą sobie szczęśliwego któregoś tam roku lat 90. Mimo tego uważam, że książkę warto przeczytać. Nie mówi jedynie o problemach kradzieży w sklepach, lecz również porusza wartość jaką jest przyjaźń, a także jest wątek miłości i zdrady. Polecam!
Ocena ogólna: Queen Dee - 8/10 Small Metal Fan - --/--

3 komentarze:

 1. Ciekawy temat ale ja spasuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli o mnie chodzi to chyba ja też. Jak byłby film to bym obejrzała w wolnej chwili, ale na książkę.. no nie wiem.. / Small Metal Fan

   Usuń
 2. Nie słyszałam o tej książce... Wydaje się być ciekawa. No i - czy tylko mi bardziej odpowiada angielska okładka? :(

  OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.