czwartek, 3 stycznia 2013

Zasady współpracy z wydawnictwami

1. Czas recenzowania książek.
~ Czas recenzowania książek zależy od ilość pozycji, jaka czeka w kolejce. Czasem jest dużo ciekawych nowości, z którymi chcemy się zapoznać i oczekiwanie na recenzje się wydłuża. Są też miesiące, gdy nie ma praktycznie nic ciekawego i wtedy opinia o książce może pojawić się w kilka dni.
~ Zależy od rodzaju podjętej z nami współpracy

2. Kontakt między blogiem a wydawnictwem.
~ Aby współpraca przebiegała bezproblemowo zależy nam na stałym kontakcie.
~ Poinformujemy o dotarciu do nas książki.
~ Po zrecenzowaniu książki piszemy maila do wydawnictwa o tym, że recenzja się pojawiła na blogu (podając link do recenzji).

3. Wysyłka książek
~ Dane korespondencyjne podajemy, gdy podejmujemy współpracę z wydawnictwem i jest ono zainteresowane wysyłką dla nas egzemplarzy recenzyjnych.
~ Książki wysłane bez informacji dla nas mogą nie zostać zrecenzowane, a już na pewno nie znajdą się na pierwszych miejscach w kolejce.

4. Ocenianie

~ Oceniamy pisząc o wadach jak i zaletach, a nasze recenzje są pisane szczerze i oddają nasze odczucia. My książki recenzujemy, nie polecamy! Jeśli uważamy, że książka nie zasługują na dobrą opinię, nie polecimy jej.
~ Jeśli jakaś książka od wydawnictwa dostanie złą i negatywną opinię, oznacza to, że po prostu nam się nie spodobała. Na pewno nie robimy tego złośliwie, ani nie mamy zamiaru obrażać wydawnictwa, czy autora książki.
~ Wybieramy jedynie książki, które nas zainteresowały i które mogą się nam spodobać. Nie bierzemy książek, które mają dużo większe szanse na to, że nie przypadną nam do gustu.

5. Udostępnianie recenzji
~ Nasze recenzje trafiają na portale: nakanapie.pl, merlin.pl, empik.com, matras.pl, lubimyczytac.pl.
~ Jeśli wydawnictwo wyraża zgodę, recenzja trafia na stronę książki na stronie wydawnictwa/jego sklepu internetowego.
~ Informacja o recenzji pojawia się na naszym profilu na facebook'u, a także fanpage'u.
Jeśli ktoś chce wstawić gdzieś naszą recenzję, musi uzyskać od nas zgodę. Nie chodzi tutaj o wstawienie przez wydawnictwo recenzji czy odnośnika na swoją stronę, prosimy jedynie aby nie kopiować recenzji bez podania jej źródła oraz jej autora/bloga.

3 komentarze:

  1. Jasno i przejrzyście wszystko określone ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie tego typu wskazówek szukałem, aczkolwiek liczyłem na nieco więcej szczegółów :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam nadzieję, że nie urazi Was to, że się wzorowałam na Waszych zasadach :)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.