środa, 14 listopada 2012

Recenzja książki "Tramwajem przez Łódzkie Getto, czyli wspomnienia z czasów II wojny światowej"

Autor: Antoni Kerim
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Ilość stron: 47
Opis wydawcy: Wspomnienia minionych lat są książką niezwykłą, ponieważ mają wagę autentycznego, osobistego wyznania. Krocząca w rytm wojskowego marszu historia dzieje się gdzieś w tle, ważniejsze jest zwykłe, codzienne życie małoletniego chłopca, który próbuje oswoić nowy porządek rzeczywistości. "Normalność" ma smak marmolady z brukwi, niebo jest w kolorze wojskowych samolotów, a w uszach pobrzmiewa smutna melodia "Zmarł biedaczysko w szpitalu polowym, wczoraj był wesół i zdrów. Czeka go pogrzeb z honorem wojskowym, czeka go ciemny grób..." zagłuszana niekiedy dziecięcym, mimo wszystko beztroskim śmiechem.
Nasza opinia: Poruszająca książka z autentycznymi wspomnieniami z czasów II wojny światowej. Może okładka i opis nie zachęcają. Pewnie większość osób w moim wieku nie popatrzyłaby nawet na tę książkę. Ja uważam, że jest warta przeczytania. Ludzie! Przecież to niecałe 50 stron! Ile wam to zajmie? Pół godziny? Da wam to przecież wiedzę, o tym jak zwykli ludzie żyli w trakcie wojny. Trochę historii, której tak mało jest w szkole. Bardzo krótka książka ze wspomnieniami, ale nie z suchymi faktami. Jest pełna wzruszających, codziennych chwil z życia chłopca żyjącego w Łodzi w czasie II wojny światowej...
Ocena ogólna: Small Metal Fan - 8/10 Queen Dee - --/--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.