wtorek, 13 listopada 2012

Recenzja książki "Hobbit" - J.R.R. Tolkien

Autor: John Ronald Reuel Tolkien
Opis: "Hobbit" to opowieść o niezwykłej podróży podjętej przez krasnoludy, które wyruszają wykraść strzeżone przez smoka złoto. Ich nieoczekiwanym partnerem staje hobbit Bilbo Baggins. Bilbo, jak wszyscy hobbici, bardzo sobie ceni dobre jedzenie, spokój i wygodę, ale jego udziałem staje się wielka przygoda...
Nasza opinia: "Hobbit" to ceniona przez wszystkich klasyka fantasy. To J.R.R Tolkien zapoczątkował w nim szablon fantasy, który przedstawia nic nie znaczącą osobę, która przez jakieś zdarzenie musi ocalić Świat bądź po prostu stać się ważny dla historii. Sama przyznam szczerze ze z uporem sięgnęłam po tą książkę, ale po jakimś czasie mnie wciągnęła jednak jedno mam pytanie 'jak można napisać ksiazke bez ani jednej kobiety w jakiejkolwiek roli?' no cóż... Jednak się da i co ważniejsze wcale to nie przeszkadza! Książka, mimo że wszyscy uznają klasykę jako książki dla babć, jest naprawdę fajna i warta polecenia. Powinien ją przeczytać każdy szanujący siebie, czytelnik fantasy. 
Czemu "Hobbit" zalicza się do fantastyki? 
W tej powieści występują postacie fantastyczne (np. hobbity, krasnoludy, elfy, smoki itd.), jest tam magiczny i fikcyjny świat, książka zawiera motyw baśni i klasyki fantasy min. walkę dobra ze złem, są tam także magiczne przedmioty.
Film: Za miesiąc w kinach pojawi się ekranizacja powieści!
Polecam, warto obejrzeć!

/Queen Dee <3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.