czwartek, 4 października 2012

Recenzja książki "Dotyk Julii" - Tahereh Mafi

Dotyk Julii - Tahereh MafiAutor: Tahereh Mafi
Wydawnictwo: Otwarte
Okładka: miękka
Opis (Queen Dee): Julia ma dar, który uważa za przekleństwo. Dotyk pomiędzy nią a innym stworzeniem wysysa z niego życie, a on nie może przerwać tego połączenie jedynie ona. Chciałaby by zadawało jej to ból, a daje przyjemność. Jest w wariatkowie i żyje na 1,5 metra kwadratowego. Widzi Świat tylko przez małą szparkę. Nie była na zewnątrz od prawie roku. Czy uda jej się z niego wyrwać? Czy w końcu ktoś się z nią zaprzyjaźni? A może nawet zakocha? Czy uda jej się wieść życie na zewnątrz?
Nasza recenzja: Jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Klimat genialny. Autorka ma specyficzny, ale tak niesamowicie cudowny styl pisania, że nie da się oderwać. Przekleństwo Julii przez które została wyrzucona ze szkoły, przez które wszyscy się od niej odwrócili, nawet rodzina. Uznali ją za wariatkę, za niebezpieczną, chorą psychicznie. Bardzo dobry antyutopijny klimat, wspaniały pomysł, jeszcze lepsza realizacja. Po prostu brak mi już słów, żeby to opisać! U-wiel-biam!!!
Ocena ogólna: Small Metal Fan - 10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.