piątek, 31 maja 2013

Recenzja Książki "Makijaż w mgnieniu oka" - Rae Morris


Tytuł: "Makijaż w mgnieniu oka. Piękny wygląd w kilka minut"
Tytuł oryginalny: "Quick looks. Beautiful Makeup in minutes"
Autor: Rae Morris
Wydawnictwo: Galaktyka
Ilość stron: 96
Okładka: Miękka
Opis wydawcy: W książce Makijaż w mgnieniu oka Rea zdradziła wiele szybkich trików i sekretów branżowych, pokazała jak błyskawicznie uzyskać ostrą jak brzytwa linię eyelinera i jak zmienić wygląd twarzy dzięki perfekcyjnemu kształtowi  brwi dosłownie w kilka chwil. Pełna zachwycających makijaży, świetnych fotografii instruktażowych  i łatwych do zastosowania wskazówek nowa książka Rae Morris to obowiązkowa pozycja dla kobiet, które chcą wyglądać zachwycająco, ale na makijaż mogą poświęcić zaledwie kilka chwil… 
Nasza opinia: Każda kobieta chce być ładna. Chce przyciągać wzrok, jednak nie wyglądać wyzywająco - chce wywabić z siebie naturalne piękno. Jednak jak znaleźć czas na poprawianie własnej urody, gdy większość kobiet pracuje, musi odwieść dzieci do szkoły, zrobić im śniadanie i obiad, przygotować ubrania? Nie do wykonania jest siedzenie w łazience z kredką do oczu i tuszem do rzęs! Wtedy żartujemy 'musiałybyśmy nie pracować' - ale przecież nawet wtedy nie ma się czasu nawet na delikatny makijaż! Kolejnym problemem jest dobranie odpowiedniego makijażu do sytuacji. Nie wyobrażam sobie malować się przy każdej okazji, nawet gdy będąc chora mam iść do sklepu po ziemniaki pod przykrywką 'bo jeszcze ktoś zobaczy'. Jednak gdy pracująca kobieta musi się ładnie umalować i to w zaledwie kilka chwil? Ale przecież jak się śpieszymy to coś wychodzi krzywo... Dzięki tej książce dowiecie się jak ładnie wyglądać, w jak najmniejszym okresie czasu!

    "Jaka jest moja najważniejsza rada? Jeśli naprawdę masz niewiele czasu, zawsze zaczynaj makijaż od pomalowania oczu - podkład i szminkę możesz przecież nałożyć, biegnąc w kierunku wyjścia"

Książka nadaje się zarówno dla tych zaawansowanych w makijażu jak i tych 'zielonych' w tej dziedzinie. Na samym początku znajdziemy listę kosmetyków, które powinny znajdować się w naszej kosmetyczce. Potem wejdziemy w dział nanoszenia poprawek, po czym wskoczymy do świata przygotowań. Dowiemy się w nim jak błyskawicznie przygotować skórę pod makijaż i jak stosować podkład, a idąc za wskazówkami autorki można skrócić czas tej czynności nawet o połowę! Następnie odkryjemy tajniki zmieniania wyglądu oczu za pomocą akcesoriów, których jeszcze nie  używałyśmy. W książce znajdziemy także tabele cieni do powiek, dzięki którym zobaczymy jakie cienie pasują do koloru naszych oczu. Potem w chodzi w przykłady perfekcyjnych makijaży, które ciągną się aż do końca naszego przewodnika po świecie makijażu. W tej książce znajduje się 25 przykładów perfekcyjnych, lecz szybkich make-up'ów, które możemy sobie same wykonać. Z pewnością się one przydadzą w codziennym użytkowaniu każdej kobiety, pomagając jej podkreślić naturalne piękno. Zdecydowanie pomogą nam uzyskać odpowiedni efekt fotografie instruktażowe oraz końcowe, dzięki czemu można porównać efekt i nadać ewentualne poprawki.
   Myślę, że ta książka to niezbędnik każdej kobiety, bez wyjątku. Nawet jeśli wiemy jak zrobić codzienny makijaż, to dzięki przykładom możemy wnieść coś nowego. Może jakiś nowy pomysł na makijaż, robiąc swój codzienny wygląd jeszcze bardziej atrakcyjnym? Na dodatek, gdy będziemy iść za wskazówkami autorki możemy skrócić czas wykonywania tego codziennego zabiegu. Według mnie to idealny prezent dla każdej kobiety i jest to niezbędnik w każdej kobiecej biblioteczce. Wiem, że nie każdy człowiek płci pięknej musi lubić się malować, nie musi także się interesować make-up'em - jednak ta książka może pomóc w jego szybkim wykonaniu. Książka jest wspaniała! Zawiera dużo wskazówek, jednak łatwo je przyswoić i zapamiętać.
Ocena ogólna: Queen Dee - 9/10 Small Metal Fan - --/--

Za możliwość poznania szybkich technik makijażu dziękuję
Wydawnictwu Galaktyka

1 komentarz:

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.