sobota, 7 grudnia 2013

Recenzja książki "Tylko Ty!" - Jill Mansell

Tylko ty! - Jill MansellTytuł: "Tylko ty!"
Tytuł oryginalny: "Take a chance on me"
Autor: Jill Mansell
Wydawnictwo: Książnica
Ilość stron: 432
Opis wydawcy: Mimo że Cleo Quinn ma nie najlepsze doświadczenia z facetami, odkąd pojawił się Will, patrzy na świat przez różowe okulary. Przystojny, czuły i wyrozumiały (zwłaszcza gdy chodzi o kulinarne umiejętności Cleo) wydaje się księciem z bajki. Wszystko układa się doskonale do czasu...
Niespodziewanie Cleo po latach musi zmierzyć się z przeszłością.
Nasza opinia: Każda kobieta chce mieć kogoś, kto będzie dla niej podporą. Mężczyznę, który będzie czuły i wyrozumiały, ale będzie potrafił także rozśmieszyć do łez. Cleo takiego ma i jest najszczęśliwsza na świecie, aż do pewnego rozczarowującego dnia. Wtem wszystko się wali, a Celo musi zmierzyć się z twardą rzeczywistością. Czy uda jej się znaleźć oparcie w kimś innym? Zaufać mu na tyle, by wpuścić go do swojego życia? Z pewnością będzie to trudne zadanie. Rany goją się długo i czasem boleśnie. Na dodatek jakiś czas przed tym całym przykrym zdarzeniem, do miasteczka przybywa Johny - zaciekły wróg Cleo z lat szkolnych... Komplikacje, przyjaźnie i małżeństwa wystawiane na próbę... Czy wszystkim uda się wyjść na prostą? Aby się tego dowiedzieć, trzeba tę powieść  po prostu przeczytać.

Co czytać, gdy chcemy odpocząć od czegoś bardziej wymagającego? Właśnie tę pozycję! Książka jest bardzo dobrą pozycją na jeden, dłuższy wieczór z herbatką i świecami. Taka lektura z pewnością nas odpręży, zabierze do życia innej kobiety, której słodkie jak pączek z lukrem życie nagle runęło. Może nie znajdziemy tutaj szczególnie wartkiej akcji, ale nudzić się nie będziemy! Wątek nie będzie zaskakujący, ale też nie do końca do przewidzenia. Przeczytałam już bowiem kilka książek Jill Mansell i choć szczęśliwe zakończenia się zdarzają, to przychodzą na ostatnich stronach! Warto więc przeczytać powieść do samego końca, nie zostawiać ostatnich stron nieprzeczytanych - one naprawdę dużo zmieniają.

"Że cię kocham, a ostatnie tygodnie były najgorsze w moim życiu. (...) I że albo będę wciąż dumny i nieszczęśliwy, albo przeboleje to, co się stało, zapomnę i powiem ci, że nie mogę bez ciebie żyć."

Jill Mansell - Take a chance on meOczywiście nie każdy lubi powieści gatunku chick lit, a wtedy nie sięga po taką powieść, bo i po co ma się męczyć z przesłodzonym romansem? Spotykam się z opinią wielu kobiet, że powinny lubić takie książki bo w końcu są przedstawicielkami płci pięknej... Nic bardziej mylnego! Przecież nie każda kobieta musi lubić te same książki. Zmuszanie się do czytania romansu, podczas gdy pochłaniamy kryminały i normalnie nie spoglądamy na kobiece książki jest czymś, do czego nigdy nie powinno dojść! Dzięki takim opiniom książki dla kobiet mają dość niską opinię wśród innych gatunków. Niech każdy czyta co chce, w końcu czy ktoś zabroni mężczyźnie czytać damskie lektury? Nikt i tak właśnie powinno pozostać!

Samo wydanie także kształtuje się bardzo dobrze. Beżowe strony i czytelna czcionka umożliwiają komfortowe czytanie i nie męczą oczu. Okładka jest miła dla oka, przyciąga spojrzenia i od razu robi się cieplej na sercu, gdy człowiek na ją patrzy. Czułość wręcz od niej bije!

"- (...) Max Maragason, dzisiaj rano w zastępstwie za Asha. Biedak, całkiem stracił głos! Ciekawe, czy próbował szukać go pod kanapą? Ha, ha, ha! Gdy gubię kluczyki do auta, zwykle tam je znajduję! - Rany, co za wkurzający koleś!"

"Tylko ty!" jest powieścią dla kobiet napisaną lekkim językiem. Nie jest to w żadnym wypadku powiązane z brakiem umiejętności autorki, tylko jej zamierzeniem. Odprężająca powieść nie może dużo wymagać od czytelniczki, bo byłoby to nie zgodne z jej przeznaczeniem. Szczypta humoru i rozbudowane wątki z pewnością sprawią, że każda romantyczka polubi tę zgrabną, wciągającą pozycję.
Ocena ogólna: Queen Dee 9/10 Small Metal Fan --/--

Za możliwość przeczytania książki dziękuję

6 komentarzy:

 1. Świetna okładka i widać, że treść też niczego sobie c;

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet mnie zaciekawiłaś ;)

  Zapraszam do siebie na konkurs :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię nieraz sięgnąć po taką lekką lekturę, którą czyta się z ogromną przyjemnością, dlatego rozejrzę się w bibliotece za "Tylko Ty!".

  OdpowiedzUsuń
 4. od czasu do czasu lubię sięgać właśnie po takie odprężające książki, także zapamiętam tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powieść dla kobiet... Zawsze mnie takie coś razi w oczy: jakby mężczyźni nie mogli tego przeczytać! Oczywiście wiem, że książka jest po prostu KIEROWANA do kobiet, ale jestem jakoś dziwnie przewrażliwiona. Cóż.
  Książka też raczej nie dla mnie...
  Cóż za demotywujący komentarz, wybaczcie :D
  Pozdrawiam!
  Bukwa

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje się być idealną książką na zimowe wieczory, czasem warto przeczytać coś takiego :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.