czwartek, 11 kwietnia 2013

Recenzja książki "Obudź swoją kreatywność" - Dagmara Gmitrzak

Tytuł: "Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał"
Autor: Dagmara Gmitrzak
Wydawnictwo: Helion, Sensus
Ilość stron: 198
Okładka: Miękka
Opis wydawcy: Żyj tak, by każdy dzień rozkwitał w Twoich rękach!
  • Otwórz się na kreatywność i zacznij tworzyć
  • Poznaj lepiej samego siebie — odkryj różne aspekty własnej osobowości
  • Aktywuj wewnętrzny twórczy potencjał
Chcesz być bardziej kreatywny? Pragniesz tworzyć, ale nie wierzysz w swoje możliwości? Czujesz się wypalony i marzysz o pracy, która przyniesie Ci satysfakcję? A może jesteś człowiekiem renesansu, który ma wiele pasji i nie wie, jak je połączyć? Z pomocą tej książki odbędziesz podróż w głąb siebie, której celem jest aktywacja Twojego potężnego twórczego potencjału. Dowiesz się, jak myśleć kreatywnie, docenisz atuty swojego typu osobowości, odkryjesz różnorodne inteligencje. Poznasz sposoby radzenia sobie z negatywnym myśleniem, lękiem i samokrytyką. Odkryjesz dwie życiowe postawy, lifeventure i artventure, które pomogą Ci spełniać największe marzenia. Zrozumiesz, na czym polega sekret fascynacji innymi osobami. Poznasz każdy etap procesu kreacji oraz trzydzieści skutecznych sposobów aktywowania twórczego potencjału. Obudzisz w sobie pasję, zachwyt i ciekawość świata.
Twoje życie może być fascynującą przygodą. Skorzystaj z naturalnego daru, jakim jest kreatywność, i doświadczaj spełnienia w każdej sferze życia.

Ta książka zainspiruje Cię do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu.
BONUS - Złote Prawa Twórczości w formacie MP3!
Trochę o autorce: Dagmara Gmitrzak - trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka technik holistycznych, dziennikarka. Ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, z trzyletnią specjalizacją z pomocy społeczno-terapeutycznej. Ukończyła trzyletnie szkolenie z muzykoterapii i psychodramy oraz dwuletnie podyplomowe dziennikarstwo na UW. Od 2001 prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i szkolenia dla firm. Pasjonuje ją zjawisko twórczości i nieograniczone możliwości ludzkiego umysłu. Jest autorką pięciu książek.
Nasza opinia: Każdy chyba wie, jak ważny jest twórczy potencjał. Już od początku naszej edukacji, nauczyciele pomagają go nam wykryć i powiedzieć jak go używać. Przydaje się on codziennie. W pracy, na uczelni, w szkole czy w domu. Ważnym elementem jest umiejętność jego wykorzystania. Nie wiem czy wiecie, ale aby mieć marzenia trzeba mieć kreatywność. Aby móc wyobrażać sobie coś, co się nie dzieje i istnieje tylko w naszej głowie. Brak kreatywności to brak marzeń, a chyba każdy chce je mieć! Możemy także przeciwstawić się naszej niskiej samoocenie i dowiedzieć się jak ją zwalczyć, ta książka pokaże jak to zrobić.
Jeśli chodzi o książkę i jej wydanie. Przyznam, że zakochałam się w okładce książki. Jest taka kolorowa, w pastelowych barwach a i przedstawiane obrazy przepełniają mnie taką pozytywną energią! Od razu zachęciła do przeczytania! Jednak, gdy zerknęłam do środka to z lekka się przeraziłam. Wyglądała na mocno naukową książkę, w której trudno zrozumieć to, co się czyta. Mimo gorszego pierwszego wrażenia, dość dobrze mi się ją czytało i nie było zbyt dużo specjalistycznym językiem napisane. Przeszkadzały mi jednak cytaty pisane jasną, szarą czcionką której na białym papierze prawie nie było widać. Czytanie więc było mało komfortowe, oczy się trochę w tych momentach męczyły - ale bez przesady.
Uważam że jest to świetna książka jak dla osób które mają niską samoocenę, chcą być bardziej pomysłowe czy po prostu poczytać poradnik, który jeszcze bardziej może zwiększyć ich poziom kreatywności.                                                                                                                                              Ocena ogólna: Queen Dee - 8/10 Small Metal Fan - --/--

Za możliwość przeczytania książki dziękuję
Wydawnictwu Helion, związek Sensus

2 komentarze:

  1. Ostatnio zastanawiałam się nad przeczytaniem tej książki. Lubię raz na jakiś czas sięgnąć po książki o takiej tematyce a ta wydaje się naprawdę ciekawa ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam ostatnio inną książkę tej autorki o inteligencji serca. I do tej z chęcią bym zajrzała.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.