niedziela, 30 marca 2014

Na co warto zapolować w kwietniu?

Co warto upolować w nadchodzącym miesiącu? Ciężko mi było zdecydować się na tyle pozycji, żeby post nie był zbyt długi. Zobaczcie, co uznałam za warte uwagi w kwietniu. :)

"Mroczne umysły" - Alexandra BrackenTytuł: "Mroczne umysły"
Autor: Alexandra Bracken
Data premiery: 2 kwietnia 2014
Opis: Najbardziej niepokojąca książka od czasów „Igrzysk śmierci”!
Mam na imię Ruby.
Potrafię wedrzeć się do twojego umysłu, a nawet wymazać wspomnienia. Jako dziecko zostałam wysłana do obozu „rehabilitacyjnego” dla takich jak ja. Zieloni, Niebiescy, Żółci, Pomarańczowi, Czerwoni. Mroczne umysły. Zostałam przydzielona do Zielonych, ale w rzeczywistości jestem ostatnią z Pomarańczowych. Ukrywam to, żeby przetrwać."Wszechświat kontra Alex Woods" - Gavin ExtenceTytuł: "Wszechświat kontra Alex Woods"
Autor: Gavin Extence
Data premiery: 4 kwietnia 2014
Opis: Pewnej deszczowej nocy celnik zatrzymuje poszukiwanego Alexa Woodsa. W jego samochodzie znajduje kilogram marihuany, sporą ilość gotówki i… urnę z ludzkimi prochami. Nie pierwszy raz chłopak trafia na czołówki gazet — od czasu, gdy przed laty uderzył w niego meteoryt, zna go każdy. Właśnie tak rozpoczyna się znakomita debiutancka powieść Gavina Extence’a, nagrodzona w plebiscytach Amazon Best Book oraz Writers’ Guild Best Book.
Wydawać by się mogło, że w życiu Alexa Woodsa wyczerpał się już limit niespodzianek. I chociaż matka tarocistka oraz wypadek z udziałem spadającego meteorytu stanowią spory bagaż doświadczeń, prawdziwym zwrotem w jego życiu okazało się przypadkowe spotkanie pana Petersona…
Wszechświat kontra Alex Woods to utrzymana w dowcipnym, brytyjskim stylu opowieść o zawiłościach życia. (...) Poruszająca i niezwykle współczesna powieść — jedna z najlepszych, jakie kiedykolwiek przeczytaliście. Fenomenalny debiut sprzedany do 16 krajów, doceniony zarówno przez krytyków, jak i czytelników. (...)

"Finn nieujarzmiony" - Oliver UschmannTytuł: "Finn nieujarzmiony"
Autor: Oliver Uschmann
Data premiery: 7 kwietnia 2014
Opis: To trzecia książka z serii o perypetiach trójki przyjaciół stawiających przed sobą kolejne wyzwania.
SYTUACJA WYJŚCIOWA: Trzy domy, trzy działki, trzy tygodnie bez rodziców i wystarczająca ilość kapitału startowego z tajnej kasy ojca.
UCZESTNICY: Twoi dwaj przyjaciele i ty oraz zwołany przez Facebooka „lud”.
ZADANIE: Stwórzcie nowy świat! Zamieńcie swój ogródek w kwitnące pole uprawne, poprowadźcie tawernę na tarasie mamy i „hotel na godziny” w salonie. Krótko mówiąc: proklamujcie własne państwo – Innolandię!
Trzej przyjaciele, którym los niespodziewanie zsyła wolną chatę na całe trzy tygodnie. Absurdalna myśl, która zamienia się w prawdziwe wyzwanie. I odpowiedź na pytanie, dlaczego sprzątanie naprawdę się nie opłaca.


"Mroczny triumf" - Robin LaFeversTytuł: "Mroczny triumf"
Autor: Robin LaFevers
Data premiery: 25 kwietnia 2014
Opis: Zemsta jest słodka! Ekscytujący sequel Posępnej litości
Sybella jest bezwzględną zabójczynią, służebnicą śmierci wyszkoloną przez zakonnice z Mortain. Do dziś nosi blizny będące świadectwem krzywd, jakich doznała od ojca.
Mroczna przeszłość nie przestała jej jednak nawiedzać, szuka więc zemsty. Tym razem nie będzie litości.
Nie przybyłam do zakonu Świętego Mortaina całkiem zielona. Miałam już wtedy za sobą trzy trupy i dwóch kochanków. Mimo to mogłam się tam nauczyć wielu rzeczy, od siostry Serafiny stosowania trucizn, od siostry Thominy posługiwania się ostrzem, a od siostry Arnette, niczym map konstelacji gwiazd, umiejscowienia najwrażliwszych punktów na ciele mężczyzny, w które to ostrze najskuteczniej wbić.

"Unicestwienie" - Jeff VandermeerTytuł: "Unicestwienie"
Autor: Jeff Vandermeer
Data premiery: 30 kwietnia 2014
Opis: Powstała po tajemniczym Wydarzeniu Strefa X rządzi się własnymi, nieznanymi ludziom prawami. Członkowie jedenastu pierwszych ekspedycji do Strefy umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Ci, którzy przetrwali, nie pamiętali, jak przebiegał ich powrót. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety. Czy im uda się odkryć tajemnice Strefy? Jakie sekrety kryje niezwykła flora i fauna tego miejsca? A może to ona je stworzyła i nim rządzi? Jedno jest pewne: Strefa X wpływa na ludzkie umysły i zmienia każdego.
„Unicestwienie”, pierwsza część nowej trylogii Jeffa VanderMeera, to obowiązkowa pozycja dla miłośników klasycznej fantastyki – książek Silverberga, Harrisona, braci Strugackich i Lema – oraz dla fanów literatury grozy najwyższej próby. Wciągająca opowieść o spotkaniu z Nieznanym, które zamienia się w spotkanie z samym sobą. Historia, która stawia pytania o tożsamość, relacje z innymi i własne ograniczenia. To podróż w głąb Strefy X i w głąb psychiki głównej bohaterki.
Prawa do sfilmowania trylogii kupiły już Paramount Pictures i Scott Rudin Productions. Okładkę i ilustracje do polskiego wydania książki wykonał jeden z najbardziej znanych polskich grafików Patryk Mogilnicki.


Tytuł: "Krótka historia książek zakazanych"
Autor: Werner Fuld
Data premiery: 16 kwietnia 2014
Opis: Autor opisuje niezwykłe losy książek i pisarzy zakazanych ze względów społecznych, politycznych, obyczajowych i religijnych; prześladowanych zarówno przez władców, dyktatorów jak i w krajach demokratycznych (nawet dzisiaj w Niemczech na indeks trafia około 300 książek rocznie, a w Ameryce odbywają się rytualne spalenia Harry’ego Pottera), przez Inkwizycję i różne kościoły (w XII wieku wprowadzono dla świeckich zakaz nie tylko czytania Biblii, ale nawet rozmów na jej temat z uzasadnieniem, że nie wolno rzucać pereł przed wieprze).
Przedstawia również historie książek palonych, niszczonych i gorliwie wycofywanych z obiegu przez samych pisarzy. Goethe co kilka lat palił wszystkie swoje dzieła, uznając, że nie są wystarczająco dobre; Kafka kazał w testamencie spalić wszystkie rękopisy i tylko nieposłuszeństwo wykonawcy testamentu ocaliło pisma warte dziś miliony dolarów, Remarque, dziennikarz i początkujący pisarz z niewielkim dorobkiem, by zwiększyć szanse sprzedaży "Na Zachodzie bez zmian", został skłoniony przez wydawnictwo do stworzenia legendy, że jest żołnierzem, którego autentyczny pamiętnik stanowi ta książka.


krwawy-szlakTytuł: "Krwawy szlak"
Autor: Moira Young
Data premiery: 2 kwietnia 2014
Opis: Życie Saby zmienia się nieodwracalnie, gdy czterej tajemniczy jeźdźcy porywają jej brata bliźniaka, Lugh. Zdecydowana zrobić wszystko, by go odnaleźć, Saba wkracza w świat, o którym wcześniej tylko słyszała – pełen wrogów, ale i sprzymierzeńców, dziwacznych kreatur i niezwykłych talizmanów. W nowym, złowrogim otoczeniu odkryje, że potrafi być groźną wojowniczką, przebiegłą przeciwniczką, a przede wszystkim – że nic nie może zniszczyć jej woli przetrwania. W towarzystwie przystojnego śmiałka o imieniu Jack i bandy wojowniczek zwanych Wolnymi Jastrzębiami Saba wyruszy, by ocalić brata, a może nawet cały świat.

10 komentarzy:

 1. Interesuje mnie Mroczny triumf, ale najpierw muszę przeczytać Posępną litość. Czekam też na Hyperversum 2

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałabym "Mroczne umysły"! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. "Unicestwienie" zapowiada się ekscytująco! "Krwawy szlak" może przyjaciółka kupi, to się pożyczy... No i szkoda że "Mroczny Triumf" to druga część serii. Kwiecień będzie świetny! :o

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe zapowiedzi. Na razie jeszcze nie zdecydowałam, na którą ,,zapoluje'' :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Po umysłu na pewno sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Krwawy szlak bym chciała! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Jej, bardzo zainteresowała mnie książka "Mroczne umysły", koniecznie muszę na nią zapolować.... 2 kwietnia będę akurat w Empiku, może już będzie dostępna? Mam nadzieję! ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. "Krwawy szlak" to coś dla mnie :3

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam pytanie czy jest druga część Mroczne umysły? :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.