wtorek, 29 kwietnia 2014

Co warto dostać w swoje łapki w maju?


Tytuł: "Wina Gwen Frost"
Autor: Jennifer Estep
Seria: Akademia mitu
Wydawnictwo: Dreams
Data premiery: 8 maja 2014
Opis: Przed moimi oczyma mignęła twarz – najpotworniejsza, jaką kiedykolwiek ujrzałam. Mimo że ze wszystkich sił starałam się zapomnieć o tym, co się stało, widziałam go wszędzie. To był Loki – bóg złoczyńca, którego uwolniłam wbrew własnej woli. Powinnam była zgadnąć, że moja pierwsza prawdziwa randka z Loganem Quinnem zakończy się kompletną porażką. Gdybyśmy wpadli w zasadzkę żniwiarzy albo wdali się w jakąś przypadkową bójkę, byłabym mniej zaskoczona. Ale dać się aresztować podczas popijania kawy w modnej knajpie? Tego nie przewidziałam. Zostałam oskarżona o dobrowolne udzielenie pomocy żniwiarzom w uwolnieniu Lokiego z więzienia – a osobą, która prowadzi przeciw mnie rozprawę jest Linus Quinn, ojciec Logana. Najgorsze, że niemal wszyscy w akademii uważają mnie za winną tej zbrodni. Jeśli mam z tego wyjść cało i zdrowo, muszę się sama zatroszczyć o obronę…
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
elita
Tytuł: "Elita"

Autor: Kiera Cass
Seria: Selekcja #2
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 21 maja 2014
Opis: Drugi tom „Rywalek”. Do pałacu przybyło trzydzieści pięć dziewcząt. Teraz zostało ich tylko sześć. Ami i książę Maxon stają się sobie coraz bliżsi, jednak dziewczyna wciąż pamięta o Aspenie, chłopaku, którego darzyła szczerą miłością jeszcze zanim trafiła do pałacu.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
dar julii
Tytuł: "Dar Julii"
Autor: Tahereh Mafi
Seria: Dotyk Julii #3
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 21 maja 2014
Opis: Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet Odnowy. Ale aby go pokonać, potrzebuje pomocy kogoś, komu nigdy nie potrafiła zaufać – Warnera. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
mroczne-slonce
Tytuł: "Mroczne słońce"
Autor: N. K. Jemisin
Seria: Sen o krwi #2
Wydawnictwo: Akurat
Data premiery: 14 maja 2014
Opis: Gujaareh, miasto snów, jęczy pod rządami Protektoratu Kisuańskiego. Miasto, w którym kiedyś jedynym prawem był pokój, poznało co to przemoc. W dodatku mieszkańców Gujaarehu dręczy tajemnicza i śmiertelna zaraza, która dopada ofiary podczas snu. Lud Gujaarehu powinien się zbuntować, ale zbyt długo żył w spokoju. Ktoś musi go nauczyć walki. Cała nadzieja w dwojgu wyrzutków – kobiecie, której jako pierwszej pozwolono wejść do zakonu bogini snów, oraz wygnanemu księciu, który pragnie odzyskać utracone dziedzictwo. Razem muszą stawić czoło kisuańskiemu okupantowi i dowiedzieć, skąd się biorą śmiertelne sny – zanim Gujaareh upadnie na zawsze.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Cien.Endera
Tytuł: "Cień Endera"
Autor: Orson Scott Card
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data premiery: 8 maja 2014
Opis: Andrew „Ender” Wiggin nie był jedynym dzieckiem w Szkole Bojowej. Był tylko najlepszym z najlepszych. Kolejnym z tych przedwcześnie rozwiniętych generałów był chłopiec, zwany „Groszkiem”, który został „cieniem” Endera, jego strategiem i przyjacielem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z-jak-zachariasz
Tytuł: "Z jak Zachariasz"
Autor: Robert C. O’Brien
Wydawnictwo: G. W. Foksal
Data premiery: 21 maja 2014
Opis: Kilkunastoletnia Ann Burden przetrwała atomową zagładę. Świat, który kiedyś znała, zniknął, a jej bliscy zginęli. Przez rok żyła samotnie w odległej dolinie, nie wiedząc, czy ktokolwiek ocalał. Pewnego dnia dostrzega dym z oddalonego obozowiska i zdaje sobie sprawę, że nie jest sama. Ktoś przeżył i zmierza w kierunku doliny. Jakie ma zamiary? Czy można mu ufać?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

11 komentarzy:

 1. Kurczę, już najwyższy czas wziąć się za Julię, już trzecia część wychodzi, a nadal tego nie przeczytałam! Ech. Zła Bukwa.
  "Z jak Zachariasz" ma wielce zachęcający tytuł :D Why not?
  B.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na "Elitę" nie czekam zbyt zapalczywie, bo "Rywalki" nie powaliły, ale reszta zapowiada się ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam straszną ochotę na "Z jak Zachariasz" (ten tytuł... :3) i "Mroczne słońce". Właśnie się dowiedziałam, że to drugi tom serii!

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie zamówiłam w empiku drugą część "Rywalek" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Elitę" czytałam i nie jestem zadowolona, natomiast czekam na "Cień Endera"! *-*

  OdpowiedzUsuń
 6. Z jak Zachariasz mnie tylko zainteresował :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Już Elita, a ja jeszcze Rywalek nie przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Selekcja" i "Dotyk Julii" od dawna są na mojej liście "must read", ale jakoś mi do nich nie po drodze. Muszę w końcu nadrobić zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mogę się doczekać Elity i Daru Julii *.*

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeczytałabym część tych książek chętnie, ale u mnie jest duży stosik w kolejce do czytania, więc muszę się wstrzymać. :D

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki do blogów bądź podlinkowany tekst zostają natychmiastowo usunięte. W zamian proponujemy współpracę bannerową, po szczegóły zapraszamy na mail.